Uudis

Ägedad leiud tasuta müügiportaalides: 5 põnevat kasutatud autot, mida auto24 ei leia

Foto: Soov.ee

Kasutatud auto puhul on enamikel esimeseks valikuks auto24.ee. Tegelikult müüakse tuhandeid sõidukeid ka teistes müügiportaalides. Tihti valikud kattuvad, aga kuna alternatiivsetes saitides on kuulutuse lisamine tasuta, siis leiab ka asju, mida auto24’s pole. Tihti on tegu odavamate ja vanemate, aga sellevõrra ka haruldasemate sõidukitega.

Näiteks kui on soov vene päritolu sõiduki järgi, siis kindlasti tuleks vaadata samuti Okidoki.ee või Soov.ee keskkondadesse. Samuti võib leida sealt soodsaid variante olemasoleva auto doonoriks.

Käisime need portaalid läbi ja valisime välja viis autot, mida auto24.ee portaalist ei leia. Keskendusime otsingus seekord rohkem kui 25 aastat vanadele autodele. Kõige ägedam leid oli muidugi see Audi!

Honda Civic, 1984. aasta, 4000 eurot

Sobiv projektiauto. Mootor on kõigest 60-hobujõuline, aga auto on tänapäevastega võrreldes ka väga kerge ja väike, seega omaniku sõnul on tegu erksa autoga.

Foto: Soov.ee

Auto on Soome registris aga paberid on korras arvele võtmisega probleeme ei tule. Kere vajaks rooste parandusi. Just vahetatud on mootori õli, süüteküünlad, õhufilter ja piduriklotsid. Kaasa tuleb ka palju varuosi.

Opel Kadett, 1985. aasta, 900 eurot

Taaskord üks 1990ndate klassik, mis tänapäeval on täiesti kadunud. See konkreetne on aga väga heas seisukorras ja sõitev auto.

Foto: Soov.ee

Mootor on sarnaselt eelmisele ka 60-hobujõuline, aga suurema kerega, seega teravaid sõiduelamusi ei tarvitse oodata. Samas, stiilne on see auto juba kindlasti ja väga lihtsa tehnikaga, seega remont ei tohiks olla kulukas. Kui ei roosteta, siis miks mitte?

Opel Ascona, 1988. aasta, 900 eurot

Kadett liiga modernne ja ümmargune? Võta Ascona. Huvitaval kombel on see isegi kolm aastat uuem, kui Kadett, kuigi kerekuju järgi nii ei arvaks.

Pilt on illustratiivne. Vaata auto pilte kuulutusest.Foto: Wikimedia Commons, Charles01

Venekeelne kuulutus ütleb, et auto on väga heas seisukorras ja ülevaatuse läbis ilusti. Kas läbisõit 70 000 kilomeetrit ka tõele vastab, on raske öelda. Samas näitab maanteeameti register, et viimased 13 aastat on tõepoolest väga vähe sõidetud. Tulevane klassik?

Toyota Starlet, 1987. aasta, 1300 eurot

Selline Toyota on tõeline leid! Müüja sõnul on tegu ideaalselt säilinud Toyota Starletiga, millega sõitmine on elamus oma ette.

Pilt on illustratiivne. Vaata auto pilte kuulutusest.Foto: Wikimedia Commons, Mr. choppers

Autol on küll 55 hobujõudu, aga kaalub tühjalt vaid 740 kg!

Auto on täiesti originaal, aasta tagasi keevitatud põhi, summuti ja karbid, mis said omale kivikaitsme. Veetud uued piduritorud ja vahetatud voolikud.

Mootor ideaalses korras, kuiv ja vaikne, käivitub iga ilmaga ja muredeta. Omanik sai auto endale 2016. aastal ja enne seda oli ühe vanamehe kasutuses alates Eestisse toomisest 1999. aastal.

Audi 100 Coupe S, 1973. aasta, 10 000 eurot

Mõne auto olemasolu tuleb ka autodega kursis olevale inimesele mõnikord üllatusena. Näiteks see, et niivõrd ägeda disainiga kupee on olnud Audi mudelivalikus. Selline kerejoon sobiks väga hästi ka mõne itaalia sportautole.

Audi kasutas 2014. aastal oma S7 kampaanias ka Audi 100 Coupe S’i.

Auto on kindlasti projektikaks mõeldud ning vajab veel natuke komplekteerimist. Tehtud keretööd ja uuesti värvitud ning sõidukorras, kuid müüja sõnul mõned salongi detailid vajavad paigaldust.

Mootor on 1,9-liitrine ja toodab lausa 152 hobujõudu. Arvestades, et auto tühimass on 1120 kg, siis on lisaks ägedusele ka täitsa lubavate sõiduomadustega.

Foto: Soov.ee

Eestis on auto registreeritud juba 1999. aastal, seega ajalugu peaks olema päris hästi teada. Neid sõidukeid on toodetud natuke üle 30 000, aga sellises seisukorras neid järgi ilmselt ülemäära pole, siis kahtlemata on tegemist investeeringuväärilise autoga.

Märksõnad: , , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.