Uudis

Allikad: BMW tõstab tootmist ja seda eriti Hiinas, kust hakkavad tulema X-seeria maasturid

Foto: BMW

BMW plaanib autode tootmist üle maailma märkimisväärselt tõsta ning seeläbi võtta autoturul tagasi maailma enimmüüdud luksusauto brändi koht. Eelmisel aastal oli selleks Daimler, kes toodab Mercedese autosid.

Täpsemini plaanib firma aastast tootmist tõsta 27 protsendi võrra ning valmistada aastas kolm miljonit sõidukit aastaks 2020.

Firma Hiinas asuvad tehased hakkavad tootma nii X5, X3 kui X1 maastureid. Hiina on kogu strateegias üsna olulisel kohal. Nimelt tõstetakse BMW masinate tootmine riigis kahekordseks, mis on arvude keeles 600 000 autot aastas.

Lisaks tõstetakse tootmismahte ka Ameerika Ühendriikides ja Mehhikos, kus suureneb aastas toodetavate autode arv varasema 410 000 pealt 750 000-ni. Üldiselt on nõudlus autode järele Euroopas tõusuteel, seega plaanitakse tootmist tõsta ka siin, kuid täpsemad numbrit jätab firma praegu avaldamata.

Kogu tootmisstrateegia tõi avalikkuse ette Saksamaa kohalik uudisväljaanne Handelsblatt, kes rääkis teemal BMW asjadega kursis oleva allikaga. BMW pole ametlikult teemat kommenteerinud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.