Uudis

AMG hakkab loobuma tagaveolistest autodest

Mercedes-AMG plaanib jätkata puhtalt nelikveoliste masinatega, kaotades ülivõimsad tagaveolised sportautod, vahendab Autocar.

Intervjuus Autocariga väidab AMG boss Tobias Moers, et nende kliendid on rääkinud ja nad tahavad nelikvedu. “Ajal, mil AMG E-klass oli saadaval nii taga- kui nelikveolisega, valisid 90% ostjatest neljaveolise variandi,” sõnas Moers.

“Paljud kliendid küsivad ka neljaveolist GT’d ja see on üks meie miinustest konkurentide ees. Mitmed ostjad soovivad nelikvedu just turvalisuse ja stabiilsuse pärast,” lisas Moers. “Nüüd, uue E63’ga on meil nelik- ja tagavedu ühes autos tänu drift režiimile.”

Praegune Mercedes-AMG E63 suudab drift režiimis esiveo täielikult eemaldada, muutes sportsedaani või -universaali täielikult tagaveoliseks. Sarnased plaanid on AMG’l ka tulevaste tippmudelitega nagu praegune AMG GT kupee.

Mercedes-AMG GT 4-ukseline kupee. Foto: Paula Johanna Adamson

Peale veermiku konfiguratsiooni kinnitas Tobias Moers ka saabuvad hübriidajamid. AMG ei plaani praeguse 4,4-liitrise topeltturboga V8 võimsust väga palju tõsta. See-eest plaanitakse lisada elektrimootorid, moodustades V8’ga hübriidajami.

Esimene hübriidajamiga AMG mudel saab tõenäoliselt olema 4-ukseline GT. Pakkudes konkurentsi erinevate hübriidajamitega Porsche Panamera sportsedaanile.

Samuti leidis kinnitust ka mitte nii üllatav tõsiasi, et Mercedes-AMG mudelid ei saa tulevikus ühtegi V12 mootorit. Kuigi võib AMG siiski toota erimudelitele 12-silindrilisi jõuallikaid, kui näiteks Maybach peaks seda soovima.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.