Uudis

Autojuhid saavad Tartus sel nädalal bussiga tasuta sõita


Foto: SELERI TIDOR / POSTIMEES / Scanpix Baltics

Sel nädalal algab Euroopa liikuvusnädal, mille fookuses on nullheitega transpordi kättesaadavus ja ligipääsetavuse tagamine. Tartu Linnavalitsus pakub liikuvusnädala puhul autojuhtidele võimalust sõita linnaliinibussiga tasuta.

Euroopa liikuvusnädalaga kutsutakse kõiki inimesi üles käituma keskkonnasäästlikumalt, liikuma aktiivselt ning väärtustama tervist, asendades autosõidud ühistranspordi, jalgratta, tõukeratta või mõne muu alternatiivse liikumisvahendiga.

Seetõttu kutsub Tartu linnavalitsus kõiki linna ja lähivaldade autojuhte liikuvusnädalal eelistama ühistransporti autodele ning võimaldab neil terve nädala jooksul bussiga tasuta sõita.

“Tartus on läbitavad vahemaad üldjuhul piisavalt lühikesed ning see loob head eeldused jalgsi, jalgrattaga ning ühistranspordiga ringi liikumiseks. Kindlasti on paljudele autojuhtidele üllatuseks ka see, et mitmetel põhiliinidel väljub buss tööpäeviti peatustest iga 10 minuti järel ning sedavõrd sagedased väljumised võimaldavad ka bussiga kiiresti linnas ringi liikuda,” selgitas abilinnapea Raimond Tamm.

Autojuhid saavad bussiga tasuta sõita 16. – 22. septembrini. Kaasas peab olema kehtiv juhiluba, mida vajadusel kontrolörile näidata.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.