Uudis

BMW keerab elektriautode suunas: tulekul elektriline Mini ja X3

BMW iNEXT sõidukite kontseptsioon. Foto: BMW

See on Autogeeniuse portaalis ilmunud kõige esimene lugu.

Kui suur autotootja asub investeerima tehnoloogiasse, millega oma tootmine tõsta seniste tavaautode pealt elektrisõidukiteks, võtab ta elektrilisi sõidukeid tõenäoliselt üpriski tõsiselt. Seda on nüüd tegemas ka BMW, kes lubab esimest täielikku elektrilist Minit 2019. aastaks ning X3 linnamaasturit 2020. aastaks.

Suur osa tänaseid elektrisõidukite tootjaid hangivad vajalikke komponente kolmandatelt osapooltelt. Näiteks teeb LG suurema osa Chevy Bolt EV elektrisõidukiks muutmiseks vajalikust elektroonikast. BMW kavatseb kasutada aga enamjaolt enda elektroonikat.

“BMW on elektrisõidukite osas esirinnas ja innovaator. Me asume täielikult elektrilist BMW iNEXTi tootma siin oma Dingolfingi tehases. Elektrisõidukite vallas soovime me saavutada ekspertvõimekust algusest lõpuni tootmiseks,“ ütles BMW Groupi juhatuse liige Oliver Zipse portaalile Electrec.

Praeguse põlvkonna elektri-BMWsid nagu i3 jäädakse tootma Leipzigi tehasesse. Seal asutakse tootma ka täielikult elektrilist Minit ning BMW X3e.

100 miljonit eurot investeeringuks

Dingolfini tehasesse, millesse BMW investeeris üle 100 000 000 euro, tuleb tootmiskeskus, kus nelja aasta pärast asutakse valmistama järgmise generatsiooni sõidukeid. Dr. Andreas Wendti, Dingolfingi tehase juhataja sõnade kohaselt on uus iNEXT elektrisõiduk suurem, tal on isejuhtimisfunktsioonid ning pidev ühendus internetiga.

Viimase aasta jooksul on BMW tutvustanud mitmeid iNEXT sõidukite kavandeid. Sõidukitele lubatakse eelnimetatule lisaks ka ülipikka sõiduulatust.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.