Uudis

BMW seitsmes seeria saab värskenduskuuri ja hiiglasliku esivõre

Fotod: BMW.

BMW uus 7. seeria tuleb X7 maasturist inspireeritud hiiglasliku esivõre ja teistegi stiilimuutustega. Seekord on rohkem rõhku pandud salongiluksusele ja mindud üle ametlikumale disainile.

Kõige silmatorkavam on loomulikult 7. seeria esivõre, mis on koguni 40% suurem kui eelmise mudeli oma ning sarnane hiljuti avalikustatud X7 maasturi esiosale.

Parema mürasummutuse tarbeks on aknad nüüd paksemast klaasist ja muudatusi on tehtud ka isolatsiooniks kasutatavates materjalides.

Uuendusi võib näha ka auto tagaosas, kus OLED-tagatulesid ühendab täispikk LED riba. Sisemised muudatused on tagasihoidlikumad. Uuendatud parkimisabi suudab nüüd iseseisvalt autoga kuni 50 meetrit tuldud teed tagurdada.

Salongist leiab veel mitmeid pisemaid uuendusi nii materjalide kui ka näiteks ühenduvusvõimaluste seas.

Mootorivalikus on nii turboga bensiini- kui ka diiselvariante, kuid ka bensiiniga pistikhübriidne mudel. Bensiinimootoritest on olemas 4,4-liitrine V8 (390 kW), 6,6-liitrine V12 (430 kW). Parima mootoriga 2000-kilose 7. seeria nullist sajani kiirendus on 4,1 sekundit.

Kolm diiselmudelit kasutavad kõik sama 3-liitrist kuuesilindrilist mootorit. Saadaval on ka pistikhübriidne  tagaveoline 745e ja 754Le ning nende nelivkeolised xDrive variandid.

Seitsmenda seeria rohkem X7 maasturi sarnaseks muutmise eesmärgiks on tõenäoliselt BMW soov lipulaevu rohkem ühesuguseks ja äratuntavamaks muuta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.