Uudis

Brasiilias avastati võltsitud Lamborghinisid ja Ferrarisid valmistav töökoda

Foto: Brasiilia politsei

Lõuna-Brasiilias avastas politsei töökoja, kus ehitati autosid, mis näevad välja nagu kuulsad luksus- ja sportautod, aga on seda vaid välimuselt, kirjutab The Guardian.

Autos Fibra nime kandev ettevõte ei tegutsenud ülemäära varjatult. Neil on nii Instagrami konto kui ka Youtube kanal. Peale ettevõtte sulgemist politsei poolt, on omanikud jätkuvalt sotsiaalmeedias olemas ning ei leia endal suurt süüd olevat.

Iseenesest ei ole replikate ehitamine keelatud. Karmimaks läheb asi siis, kui sa neid avalikult ja ärilistel eesmärkidel müüma hakkad. See autotootjatele enam ei meeldi.

Foto: AP / Scanpix Baltics

Kes mäletab seriaali “Miami Vice”, siis ka seal oli kahes esimeses hooajas Sonny Crockettil kasutusel must replika Ferrari.

Kui sari osutus populaarseks, tegi Ferrari neile kolmandaks hooajaks pakkumise – anname tasuta valge päris Ferrari Testarossa, aga ainult juhul, kui must replika lastakse seriaali alguses õhku. Ja nii läinudki.

Lamborghini kättemaksu ei ihka

Veelgi karmim on asi siis, kui replikate puhul kasutatakse päris embleeme ja kaubamärke. See võrdub juba suvalisele ketsile Adidase logo trükkimisega ja ei ole enam lubatud.

Kui välimus oli Brasiilia replikatel väga veenev, siis mootorina kasutati, olenevalt kliendi maksevõimest, Mitsubishi Eclipse, Alfa Romeo või Chevrolet Omega mootoreid. Samuti sõltus salongi viimistlus rahakotist.

Foto: AP / Scanpix Baltics

Ettevõtte juhte aresti alla ei võetud, kuid töökoda pandi kinni. Lamborghini poolt palgatud advokaat ütles, et kuigi ka interjööris kasutati kvaliteetseid materjale, ei vasta see mingit moodi Lamborghini standarditele.

Itaalia autofirmal ei ole plaani meistrimeestele süüdistust esitada, vaid eesmärgiks oli takistada ebakvaliteetsete toodete turule ilmumist ja sellega maine rikkumist.

Omanikud väidavad sotsiaalmeedias, et ettevõte jätkab tööd, teeb lõpuni klientidele lubatud autod ning ei ole oma 25 tegutsemisaasta jooksul mingeid seadusi rikkunud.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.