Uudis

Chevrolet Corvette’ist sai nelikveoline hübriid nimega E-Ray ja see on kiire

Fotod: Chevrolet

Hübriidajam ja nelikvedu on omadused, mida korralikult Ameerika sport- või muskelautost ei ootaks. Chevrolet murrab traditsiooni ja pakub nüüd eriti kiiret keskmootoriga hübriidist superautot.

Kaheksanda (C8) põlvkonnaga saabus on rohkelt esimesi kordi Corvette’ ajaloos. Näiteks esimene keskmootoriga ja esimene manuaalkastita mudel. Nüüdseks on tegemist ka esimese hübriidajamiga USA superautoga.

Õnneks on auto keskel asetsev 6,2-liitrine vabalthingav V-8 mootor veel alles, seega traditsiooniline Corvette’i tunnusmärk ja heli on kenasti olemas. Sisepõlemismootor toodab 495 hj ja 637 Nm, identsed numbrid tavalise Corvette C8-ga. Lisajõudu annab 160 hj ja 170 Nm tootev elektrimootor, mis jõuab ainult esiratasteni.

Tänu elektrilisele lisavõimsusele ja muidugi ka nelikveole, suudab Corvette E-Ray kiirendada 96,6 km/h kiiruseni (60 mph) vaid 2,5 sekundiga. Ameeriklastele tähtsa traditsioonilise kiirendusraja pikkuse ehk veerand miili läbib hübriid 10,5 sekundiga.

Üsna arvestatava võimsusega elektrimootor tähendab, et hübriid superautoga saab sõita ka puhtalt elektrijõul, muutes selle esimeseks esiveoliseks Corvette’iks. Sõiduulatus on siiski minimaalne. Ametlikku numbrit pole öeldud, aga ilmselt jääb see alla 10 kilomeetri. Piisav, et vaikselt oma garaažist lähima suure teeni hiilida, aga ei enamat. Tippkiirus on see juures 72 km/h peale piiratud.

Välimuselt on hübriid tavalise Stingrayga üsna sarane. Auto on saadaval nii kupeena, millel on eemaldatav targa-stiilis katusepaneel, ja ka kabrioletina.

Konkurentideks Corvette E-Rayle on sarnase konfiguratsiooniga keskmootoriga hübriid-superautod Ferrari 296 GTB ja McLaren Artura. Mõlemad on vähemalt 2x kallimad, kuid sirgel umbes sama kärmed või isegi natuke aeglasemad: Ferrari 2,9 sekundit ja McLaren 3 sekundit “sajani”. Kuna Corvette E-Ray kiirendusaega 100 km/h kiiruseni pole ametlikult öeldud, siis on see hetkel spekulatsioon.

Chevrolet Corvette E-Ray hinnaks saab olema umbes 96 677 eurot kupee ning 103 156 eurot kabrioleti eest. Tootmine algab selle aasta sees.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.