Uudis

Eesti autopesufirma pakub nüüd “veeta pesu”, mille varustus mahub seljakotti

Eesti autopesu idufirma UpSteam on viimased kaks kuud testinud uut tüüpi n-ö “veeta käsipesu.” Veeta pesu tähendab, et autopesuks ei kasutata voolavat vett. Spetsiaalselt autode pesemiseks väljatöötatud  pesuaine lahustab mustuse ning pehmendab seda.

Mustus kogutakse õiget tehnikat kasutades pehmetesse mikrofiibrist lappidesse autot kahjustamata. Tulemusena ei jää maha tilkagi vett ega pesuainet. Klientide tagasiside on suurendanud usku teenusesse ja aidanud luua kiiresti skaleeritava ärimudeli.

“Andsime aegsasti ja salaja ligipääsu meie siseringi inimestele – investoritele, püsiliikmetele ja aktiivsetele fännidele, kelle väärtuslikku tagasiside abil arendasime teenust ja mudelit edasi,” ütles UpSteami turundusjuht Siim Pukk.

Nende laiemaks eesmärgiks on muuta keskkonnaga arvestav ja seda säästev tegutsemine autopesu maailmas standardiks.  “Kogu maailmas kulutatakse üle 420 miljardi liitri puhast vett aastas, et pesta autosid. Kui kõik läheksid täna saja protsendiliselt üle meie uut tüüpi pesumeetodile, siis suudaksime vähendada kogu globaalset autopesu veekulu rohkem kui 400 korda ehk viia tarbimine 1,7 miljardi liitrini aastas.” lisas ta.

Uut tüüpi pesu kannab nime UpSteam Express ning on samal hinnatasemel tavapärase harjapesulaga.

UpSteam tehniline juht Aleksis Anijärv kommenteerib: “Iga puudutus, s.t ka käsipesulad kahjustavad mingil määral auto pinda, kuid kui panna pesu pinnaohutuse poolest skaalale, siis jääb UpSteam Express harjapesu ja käsipesu vahele. Tuues auto käsipesu klientide juurde harjapesu hinnaklassis, usume, et suudame hinna ja kvaliteedi suhtes säilitada tugevat konkurentsieelist.”

Täisteenust soovivate klientide teenindamiseks on UpSteamil 6 pesukaubikut, mis suudavad pakkuda käsipesula kvaliteediga laiemat pesuteenuste valikut.

Kui praeguseni on UpSteam ehitanud kõikvõimast liikuvat pesulat, siis nüüd mindi uue lahendusega mitu sammu edasi ning mahutati kogu pesuks vajalik varustus seljakotti. Suvisel ajal on UpSteami pesumeistreid linnapildis rohkem näha, sest Express pesu teostatakse reeglina Tallinna kesklinna ümbruses ja jalgratastega liigeldes – seljas märkimisväärselt suur ja äratuntav kott pesuvahenditega.

Kogu autopesu haldamine toimub nüüd mobiilirakendusest. Praegune rakenduse esmaversioon hõlmab kõike liikuva autopesuga seonduvat muutes tellimisprotsessi ja pesu jälgimise tarbijale mugavamaks. Seni käis tellimine läbi koduleheküljel asuva broneerimissüsteemi, mida on võimalik veel kasutada kuni 20. juulini.

Hiljem on tellimiseks mobiilirakendus vajalik, mis on ühtlasi üleminek mugavusele. Mobiilirakendus on kättesaadav Androidile ja IOSile ning töötab juba praegu Tallinnas. Järgmisest nädalast on võimalik ka Helsingis pesu tellida mobiilist.

UpSteam tegevjuht Martin Kristerson lisas: “UpSteam visioon on viia kokku kõik auto hooldusega seonduvad tegevused ühele mugavale platvormile, mis mõtleb auto omaniku eest ise, haldab auto hooldusajalugu ja annab kasutajale ise õigeaegselt märku eesootavatest hooldustest. Tulevikus on õlid, rehvid, parandused, kindlustus, ülevaatus ja kõik muu UpSteam platvormi abiga kliendi kaelast ära võetud. Kliendi töö on ainult nautida sõitu.”

UpSteami juhtinvestor Funderbeamis, Madis Müür, kommenteeris ettevõtet järgnevalt: “UpSteami väga head autopesu kvaliteeti tunnustab klientide tagasiside, 5,0 keskmise hinne 125 hindaja peale on midagi erakordset üldse kogu ettevõtluses. Hinna-kvaliteedi suhe on pikalt parim linnas, säästavad klientidele lisaks rahale oluliselt meie kõige kallimat vara: aega ja nüüd neil veelgi soodsam ja keskkonnasõbralikum Express pesu näol. Võidab auto, rahakott, vaba aja kogus ja loodus korraga, väheneb stress. Viis winni ühe hoobiga, iga teismelise unistus. Investorina samuti vägagi põhjust nendega rahul olla, kutid on meeletu arengu läbi teinud ja väga hea ettevalmistuse järgmiste turgude vallutamiseks.”

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.