Eestis ehitatud rariteetne retro-Audi jõudis nimeka välismaise autoportaali veergudele

Foto: Pille Russi

Ei juhtu just iga päev, et piiri taga Maarjamaa autoprojektidest suuri lugusid tehtaks. Põhjalikult tuunitud Audi 100 aga just nii kaugele jõudis.

Täpsemalt avaldas autokultuuri portaal Speedhunters sel nädalal suure loo ning galerii 1981. aasta Audi 100 C2 kohta. Vaid 1000 euroga Saksamaalt “küünileiuna” kätte saadud auto jõudis tallinlase Andrei Hrustaljovi käe alla 2020. aastal.

1988. aastast saati seisnud sõiduki kere olukord osutus nii kehvaks, et kokkuvõttes pidi mees endale projekti aluseks leidma uue c2 Audi 1000 kere. Saksamaa isendist pärines aga väga heas korras sisu. Nii pandi kaks autot kokku ning tulemuseks saadi tõeline viiesilindriline prillikivi.

Kui värv võib ootamatu tunduda, siis tegelikult valiti roheline Toyota 6V4 toon. Ka veljed on seninägematud, keevitatud kokku Audi originaalsetest 14-tollistest hoopis 16-tollisteks. Kogu ehitust on ka Speedhuntersi loos põhjalikumalt lahatud.

Tegemist pole aga sugugi Eestis tundmatu autoga. Nimelt võitis Audi eelmise aasta Youngtimer Campil auhinna parima tuuningu kategoorias. Speedhuntersi autokultuuri portaal on aga rajatud legendaarse Need For Speedi mängudesarja loojate poolt.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.