Uudis

Eestis käivitub ohutu mootorrattasõidu järelkoolitus

Kui seni on Eesti mootorratturid saanud põhilise sõidukooli läbides autokoolis A-kategooria õppe ja eksamid ning ise “kodupõllul” oma rattaga harjutades, siis alates maist alustab Eestis tööd esimene BMW Motorrad AG rahvusvaheliselt sertifitseeritud motokoolitaja, teatas korraldaja.

Motorrad4Life sõiduinstruktori Artur Kimi sõnul on baastreeninguteks vaja vaid A-kategooria juhiluba ja tugevamat huvi mootorrattasõidu vastu.

“Isegi kui autokoolis on A-kategooria omandatud, tasub siiski hooaja jooksul sõiduvõtteid värskendada. Suurema huvi korral võib võtta osa pikematest tuuridest,“ lisas Kim. 4Safe baastreeningute raames on võimalik lihvida maastikusõidu oskuseid, kuid harjutada ka ringraja-ja asfaldisõitu.

“Lisaks viime läbi ka pikaajalise sõidukogemusega ratturitele mõeldud treeninguid. 4Fun ja 4Tour motopaketid on mõeldud edasijõudnutele, ning sisaldavad pikemaid treeninguid nii Eestis kui ka välisriikides,” selgitas Kim, lisades et koordineeritud ja kontrollitud treeningud aitavad kaasa ka liiklusohutuse suurendamisele.

“Tõsisemad motoseiklejad saavad ühineda mitmenädalaste tuuridega erinevates sihtkohtades, nt sügisel on plaanis suunduda Hispaaniasse ning järgmise aasta alguses Tšiilisse et sõidukogemust laiendada.”

Motorrad4Life’i tegevjuht Erik Pauklin selgitas, et ettevõtte eesmärk on läbi viia täiendkoolitusi igal tasemel sõitjatele, et Eesti mootorratturid oskaksid ohutumalt sõita erinevates off-road ja on-road olukordades.

Sõidutreeninguks saab kasutada kaheksat uut BMW R1200GS-i, millest kaks on Adventure’id. Kõik on kõrgelt varustatud ja täiendavalt kaitstud Touratech lisavarustusega. “Rattad on väga hea juhitavusega ning sobilikud igaks olukorraks. Üks ratas on madaldatud vedrustusega ja kohandatud lühemat kasvu sõitjatele ning kaks ratast arvestavad kogukamate sõitjatega,” tõi Pauklin esile.

Inchcape Motors Tallinna esinduse juhataja Toomas Pärna sõnul on BMW R1200GS näol tegemist maailmas enimmüüdud ja kõrgelt hinnatud suure matkaenduroga. “Hooaja jooksul müüme Eestis ca 60 uut BMW mootorratast, millest vähemalt 70% moodustavad just needsamad suured GS-id,“ sõnas Pärna.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.