Uudis

Eestisse jõudis uus Lexus ES 300h, millel on peeglite asemel kaamerad

Eestisse on jõudnud uus Lexus ES 300h, mida iseloomustab täiustatud multimeedia ja paranenud ohutus. Loe meie proovisõidu muljeid SIIT.

Sõiduki sisemuses võib märgata uusi värvielemente ja materjale ning uut puutetundlikku 12,3-tollist multimeedia ekraani. Salongivaikuse ja sõidumugavuse edasiarendamise kõrval parandati ka lineaarset liikuvust, vedrustust ja roolimist, muutes sõiduki senisest veelgi paremini kontrollitavaks. Samuti saab küljepeeglite asemel nüüd kasutada kaameraid.

Suurema ohutuse tagab Lexuse ohutussüsteem Lexus Safety System +, mis sisaldab maailma esimest adaptiivset kaugtulede süsteemi BladeScan tehnoloogiaga. Adaptiivne süsteem reguleerib nutikalt LED-tulede valgustust ja valguse jaotust. Süsteem kasutab selleks sõiduki katusel olevat kaamerat, mis aitab tuvastada vastutuleva valgusallika ja ülitäpselt valgustada ümbrust ilma teisi sõidukijuhte pimestamata.

Sõiduki ohutust kinnitab ka 2018. aasta Euro NCAP testi 5-tärniline hinnang, mille ES 300h teenis välja oma ohutussüsteemi, jäiga kereplatvormi ja standardvarustuses pakutava 10 turvapadja eest.

Täiustatud multimeedia ja hübriidsüsteem

Ekraani on kallutatud 5 kraadi võrra ja liigutatud 122 mm võrra juhile lähemale, et tagada mugavam kasutamine ja nähtavus. Ekraan on varustatud Lexuse premium-navigatsioonisüsteemiga, 3D-graafikaga ning heli- ja kliimasüsteemiga.

Nutitelefoniga integreeritav Lexus Link multimeediasüsteem sisaldab multimeediaekraani, kaugjuhtimise puutepatja ja häältuvastust. Lexus Linki äpp võimaldab ES-i juhil planeerida reisi, leida parkimiskoht, broneerida hooldust või parandada koguni oma sõidustiili hübriidrežiimis.

ES 300h hübriidsüsteem sisaldab 2,5-liitrilist Atkinsoni tsükliga neljasilindrilist bensiinimootorit koos kerge ja kompaktse elektrimootoriga. Sõiduki 2,5-liitrine bensiinimootor kasutab kiire põlemisega põletustehnoloogiat, mis teeb sellest ühe termiliselt kõige tõhusama mootori läbi aegade. Tulemuseks on suurem võimsus ilma heitkoguseid või kütusekulu suurendamata. Süsteemi koguvõimsus on 218 hj/160 kW ja kombineeritud tsükli kütusekulu alates 5,2 l/100 km (WLTP-tsüklis).

ES 300h heitkogused algavad alates 119 g CO2/km ja 5,2 l/100 km kohta. Seejuures saab sõita märkimisväärse osa ajast heitevabas elektrirežiimis. Uue ES 300h hind algab 46 300 eurost.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.