Uudis

Eestisse telliti Ferrari SF90, mis peaks olema kõige võimsam siia uuena ostetud auto

Ferrari SF90 suudab sõita mõnda aega ka ainult elektrijõul.

Luxury Collection Tallinna Ferrari esindussalongi juht Torsten Kihlmann kinnitas, et Eestisse telliti värskelt Ferrari SF90 pistikhübriid, mis on oma 1000 hobujõuga kõige võimsam riiki toodud uus sõiduauto ajaloos. Auto koos lisavarustusega maksab poole miljoni euro ümber.

Ferrari SF90 on pistikhübriid, millel on kolm elektrimootorit ning kahe turboga neljaliitrine V8 bensiinimootor, mis annavad kokku 1000 hobujõudu ning 800 njuutonmeetrit.

„SF90 on küll Ferrari kõige võimsam tänavasõiduauto ja oleme testinud, et Eesti teedel ja liikluses on sellega täiesti võimalik mugavalt sõita,“ ütles Kihlman.

Kihlmann lisab, et auto sõidab vastavalt vajadusele ka umbes 26 km ainult elektrimootorite jõul, mis tähendab, et hommikul kodust startides ei pea hüperauto möiratusega ilmtingimata kogu tänavat üles ajama ning masina keskmine kütusekulu on tavapäraselt sõites vaid 6,1 liitrit sajale kilomeetrile.

Neljarattaveoga SF90 kiirendab nullist sajani 2,5 ja 200ni 6,7 sekundiga ning masina tippkiirus on 340 kilomeetrit tunnis. SF90-le kuulub Ferrari Fiorano testraja tänavaautode ringiaja rekord.

Millal auto Eesti tänavatele jõuab, ei ole hetkel teada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.