Uudis

Euroopa autod võivad saada gaasipedaali, mis kiirust ületades hakkab värisema

Varsti võib hakata uute autode gaasipedaal värisema.Foto: Pixabay

Euroopa Parlament andis möödunud nädalal toetuse autode turvalisust suurendavale ettepanekule, mis heakskiidu korral tähendab, et tulevikus hakkavad Euroopas müüdavad autod muu hulgas olema kiiruse ületamisest värinaga märku andva gaasipedaaliga ja kõik sõidukid hakkavad sisaldama musta kasti, kirjutab rahvusringhääling.

Minimaalselt hakkab kõigil müüdavatel autodel olema gaasipedaal, mis annab juhile märku, kui ta ületab piirkiirust ning hoiatussüsteemi ei saa juht kava kohaselt ise välja lülitada, kuid samas on juhil võimalik kiirust ületada, kui ta seda soovib. Kui autol on töös püsikiiruse hoidja, siis auto peaks automaatselt langetama piirkiiruse lubatud tasemele.

Eelnõu kohaselt peaks tulevikus müüdavatel autodel olema ka hulgaliselt muid turvalisust tõstvaid elemente, nagu unisuse ja tähelepanu hajumise hoiatused, sensorid või kaamera tagurdamisel õnnetuste vältimiseks, ühtlustatud pesa alkoholiluku paigaldamiseks, nõue, et tagatuled vilguksid järsu pidurduse korral ja autoõnnetuste info salvestamiseks musta kasti olemasolu.

Samuti tehakse uutele müüdavatele sõidukitele kohustuslikuks sõidurajast kõrvalekaldumise hoiatussüsteem ja automaatse hädapidurduse süsteemi olemasolu.

Lisaks näeb eelnõu ette, et uutel müüdavatel veokitel ja bussidel peavad olema seadmed, mis võimaldaksid juhtidel märgata jalakäijaid ja jalgrattureid, kes on sõidukitele väga lähedal ja praegu juhtidele nähtamatud. Samuti luuakse eelnõuga alused Euroopas isejuhtivate autode kasutusele võtuks.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.