Uudis

Fiati töötajad marus: juhtkond paneb WCd kinni!

Foto: Shutterstock

Kuna Fiati Itaalia autotehastes on tootmiskulu kuni neli korda suurem kui Stellantise (FCA+PSA) Hispaania ja Prantsusmaa käitistes, vehib Spagetimaa vabrikuis kokkuhoiureha.

Esimesena on Reutersi teatel löögi alla sattunud tööliste WCd. Mirafiori tehase ametiühingujuht kurdab, et paljud kempsud on pandud kinni, ruumide koristamist ja kütmist on vähendatud ning tööliste muudegi hüvede kallale ollakse asumas.

Ametiühing kahtlustab siiski, et tegu on kohalike jupijumalate initsiatiivi, mitte peakontorist antud suunistega, sest hügieen on just koroonaepideemia ajal olulisem kui eales varem. Euroopa suurimas kaubikutehases Atessas on vähendatud ruumide koristamist 35%, aga WCd ja desinfitseerimisvahendite kogused jäänud esialgu puutumata.

Stellantis keeldus WCde küsimust kommenteerimast. Firma pealik Carlos Tavares on varem öelnud, et ühisfirma ei koonda ühtki töötajat ega sulge ühtki autotehast, kuid aastas peab kokku hoidma 5 miljardit eurot. Täpsem äriplaan saavat valmis ehk juba tänavu jõuluks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.