Uudis

Galerii: Haapsalus kogunesid 10. korda ise- ja ümberehitatud mootorrattad

Fotod: Timo Liiv

Ise- ja ümberehitatud mootorrataste võistlusnäitus Valge Daami Bike Show peeti sedapuhku juba 10. korda ning juubeliüritus kukkus välja vägev. Osalejaid ja huvilisi sõitis Haapsallu kokku Virust ja Võrust, Lätist ja Leedust, Soomest ja Rootsist.

Nii näitusel kui ka tsikleid puupüsti täis saanud parkimisplatsil olid esindatud kõikvõimalikus stiilis mootorrattad, millest mõnele kombole pole veel nimegi välja mõeldud. Või mida arvata Soome ühe proua mootorrattast, mis kombineeris omavahel Harley ahjusuuruse mootori, supermotoliku tillukese esiratta ja pikakäigulise esihargi, pigem café racerile omase mikroskoopilise tuuleklaasi ning viimase nätakana paari tohutusuuri kandilisi alumiiniumkohvreid, mille mahust piisanuks ümberilmareisiks.

Kuigi ilm oli tulikuum, oli mõni ettenägelikum väliskülaline mõelnud juba ka aastaaja peatsele vahetumisele ja paigaldanud oma chopperi automõõdus tagarattale … Bridgestone Blizzaki lamellrehvi. Turvalisus ennekõike!

Külkad ja traigid, tänavakaklejad ja baggerid, uunikumid ja skrämblerid – näitusel seisid need kõik sõbralikult kõrvuti, olgu esiratas 30-tolline või tagarehv 340 mm laiune. Auhindu jagus paljudele. Näituse parimaks pärjati suuresti tänu lihvitud pisidetailidele kodumaine poolgondliga retroracer Ducati/Cagiva (esimesel pildil).

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.