Uudis

Häälkäskluste järgmine tase – Amazon Alexa jõuab Seati autodesse

Seat kinnitas, et alustab koostööd Amazoniga, integreerimaks oma mudelite multimeediasüsteemi Alexa tehisabilist.

Autodel on häälkäsklused olnud juba aastaid, kuid siiski on funktsionaalsus omajagu piiratud – enamasti saab teha kõike sama ühe-kahe nupu vajutusega otse roolilt või keskkonsoolil.

Seat on astunud järgmise sammu Euroopa autotootjate seas selle muutmiseks, kaasates kolmanda tootja virtuaalassistendi – Amazon Alexa. Sarnaselt vast enim tuntud Apple’i Sirile, oskab Alexa üle 20 000 käskluse ja funktsiooni. Peale Amazoni enda Echo seadme on tehisabiline praeguseks saadaval nii Apple’i kui ka Android telefonide operatsioonisüsteemidel.

Erinevaid käsklusi saavad õigepea kasutada ka autojuhid hispaania margi mudelites, leides kiiresti lähimaid huvipunkte või autoteenindusi, planeerida oma kalendrit, valida muusikat ja kuulata värskeid uudiseid.

Alexa teenus jõuab Seati mudelitesse selle aasta lõpus. Esimeste mudelite seas on Leon ja Ateca ning Ibiza. Arona ja veel väljakuulutamata suur linnamaastur saavad tehisabilise tarkvara järgmiseks aastaks. Ära tuntavad keeled on hetkel vaid inglise ja saksa, hispaania automargi emakeelt Alexa veel kahjuks ei oska.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.