Uudis

Järgmised Porsche Boxster ja Cayman mudelid saavad elektri- ja hübriidajamid

Autocar vahendab, et Porschel on plaanis tutvustada elektrifitseeritud variante Boxster ja Cayman sportautode järgmisele põlvkonnale.

Tänavu jõuab seeriatootmisse esimene Porsche elektriauto Taycan. Kuna elektriautod tunduvad hetkel peamine tuleviku suund, kavatseb Stuttgartist pärit automark laiendada elektrifitseeritud sõidukite valikut.

Porsche 718 Cayman ja Boxster sportautode järgmine generatsioon ilmub plaani kohaselt 2022. aastal. Autocari sõnul on plaanis pakkuda nii hübriidajameid, kui ka täielikult elektrilisi variante.

Porsche eesistuja Oliver Blume kinnitas, et mõlema 718 mudeli elektril sõitev prototüüp on juba testimises. Samuti ehitatakse parasjagu ka hübriidajamiga prototüüpi.

Hübriid sportauto puhul pole aga hetkel otsustatud, kas produktsiooni jõuab võimsama elektrimootoriga pistikhübriid või tagasihoidlikum, tavaline hübriid.

Hübriidversioonid on tuletatud juba arenduses oleva 911 sportauto ajamist. Muidugi on peamiseks erinevuseks see, et 911 jätkab 6-silindrilise mootoriga ning 718 Cayman ja Boxster 4-silindrilise bensiinimootoriga, nagu ka praegune põlvkond.

Järgmine Porsche 718 sportautode põlvkond peaks klientideni jõudma 2022. aastal. Kindlasti saame rohkem teada võimalikkest jõuallikate lahendustest juba enne seda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.