Uudis

Juhend: segane olukord pöördega mitmelt sõidurajalt

Peale vasakpööret Tammsaare teele, on sõiduradu kolm.

Liiklusjärelevalvekeskus on selgitanud ühte segast olukorda liikluses, mille puhul kahjuks selget vastust ei olegi, vaid asi oleneb juhtide tähelepanelikkusest.

Kui pöörata saab kahelt rajalt ja peale pööret läheb edasi kolm rida, siis millisele sõidurajale keegi pöörama peaks? Näiteks Tallinnas Sõpruse pst-lt pööre vasakule Tammsaare teele ja neid näitlikke ristmikke saaks välja tuua mitmeid.

Kuna sellised olukorrad ei ole liiklusseaduses üheselt reguleeritud, siis vastus on soovituslik.

  • Kui pööre ei ole liiklusmärkide või teekattemärgistusega eraldi reguleeritud, tuleks lähtuda põhimõttest – vasakust sõidurajast pöörav sõiduk on ka peale pöörde sooritamist kõige vasakpoolsemal sõidurajal!
  • Nii mitmeski kohas (Tallinn: Tulika tn pööre Paldiski mnt-le, Tehnika tänavalt parempööre Endla tänavale jne) on kolmest jätkuvast sõidurajast üks mõeldud ühistranspordile ja kuivõrd ühistranspordirajal võib sõita vaid teatud tingimustel, siis peab vasakpoolsel sõidurajal pööret sooritav sõiduk arvestama sellega, et parempoolselt rajalt pööret sooritav sõiduk keerab kohe keskmisele sõidurajale.
  • Ohukoht: liiklusseadus ei keela vasakpoolselt rajal pööret tegeval sõidukil liikuda ka keskmisele sõidurajale, kuid sellisel juhul peab pööret tegev juht veenduma manöövri ohutuses, andma teed temast paremal olevale sõidukile ja loomulikult enne manöövri sooritamist näitama ka nõuetekohaselt suunamärguannet.
  • Ohtu liiklemise alus – liikleja peab olema viisakas ja arvestama teiste liiklejatega ning oma käitumises hoiduma kõigest, mis võib takistada liiklust, ohustada või kahjustada inimesi, vara või keskkonda. Jäta ruumi enda ja teiste eksimustele!
Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.