Politsei jagas videot, mida ei ole kerge vaadata, aga samas võiks see iga kord meenuda, kui ülekäigurajale lähened.
Oluline on meelde jätta, et ülekäigurajale sõida või lõpeta pööre alles siis, kui oled täielikult veendunud, et sul ei ole kohustust teed anda. Eelmise aasta liiklusstatistika järgi ainult 25%-l juhtumitest oli jalakäija ja sõiduki osalusel juhtunud õnnetuses süüdi jalakäija.
- Kõige rohkem juhtus õnnetusi ajavahemikul 14:00–18:00. Nädalapäevadest juhtus enim õnnetusi kolmapäeviti ning kõige vähem laupäeviti.
- Mitterööbassõiduki juht peab andma teed jalakäijale, jalgratturile, kergliikurijuhile, kes ületab sõiduteed, millele juht pöörab, kui teeandmise kohustus ei ole liikluskorraldusvahenditega reguleeritud teisiti.
- Reguleerimata ülekäigurajale lähenedes peab juht sõitma sellise kiirusega, mis on piisavalt väike, et mitte ohustada jalakäijat, kes on astunud või astumas ülekäigurajale. Vajaduse korral peab juht seisma jääma, et võimaldada jalakäijal sõiduteed ületada.
- Kui reguleerimata ülekäiguraja ees on pärisuunavööndis kõrvalrajal seisma jäämas või jäänud sõiduk, ei tohi juht sellest sõidukist mööduda vahetult enne ülekäigurada ega ülekäigurajal, vaid peab ülekäiguraja ees seisma jääma. Ülekäigurajale tohib juht sõita pärast seda, kui ta on veendunud, et ta ei ohusta ülekäigurajale astunud või astuvat jalakäijat.