Katse näitas, et võtmevaba auto on võimalik varastada kõigest 10 sekundiga

Land Rover Discovery võtmesignaali kurjasti ära kasutada ei õnnestunud

Inglise autoväljaanne What Car? tegi katse, kus võttis 7 tänapäevast autot, mis kõik olid varustatud võtmevaba funktsiooniga ning lasid asjatundjatel neid varastada proovida. Viimastel oli peamiseks töövahendiks võtme signaali võimendav seade.

Kuigi võtmevabade süsteemide probleem on teada olnud pikalt, on alles nüüd autotootjad sellele tõsisemalt mõtlema hakanud. Mitmed tootjad on võtmele sisse ehitanud liikumisanduri. Kui võti on paigal, siis signaali see ei edasta. Samuti on paljudel võimalik ka signaali edastamine ise välja lülitada.

Kõige kiiremini saadi lahti ja sõitma DS3 Crossback (Citroeni luksuslikum sõsarbränd) ja Audi TT RS. Viis sekundit autosse pääsemiseks ja teine viis, et ära sõita. Audi puhul on võimalik võtmel ka signaal välja lülitada, sellisel juhul autot varastada ei õnnestunud.

BMW X3 puhul oli vaja 40 sekundit, et autosse pääseda ja veel 20, et minema sõita. Kui liikumissensor oli võtme välja lülitanud, siis autot ära hiivata ei õnnestunud. Sama tulemuse saavutas ka Ford Fiesta.

Land Rover kasutab uut tehnoloogiat ja üks auto jäi alles

Mercedes A-klassil on võtmel nii liikumisandur kui ka ise välja lülitamise võimalus. Kui võti edastab signaali, siis kulus autosse pääsemiseks 30 sekundit ja sõitma hakkamiseks 20 sekundit.

Land Rover Discovery Sporti puhul olid need numbrid vastavalt 10 ja 20 sekundit. Samas on hakanud Land Rover oma autodele paigaldama uut tehnoloogiat, mis kasutab võtmete puhul ultra lairiba sagedusi.

Discovery Sportil seda peal ei ole, aga testis osales ka suurem vend Discovery, mis seda lahendust kasutab. Viimast ei õnnestunudki spetsialistidel lahti ja sõitma saada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.