Lamborghini Countach on tagasi…

….või vähemalt see kuulus nimi. Igatahes üllatas ­Lamborghini kogu maailma, andes vaid mõni päev enne auto esitlust Instagramis legendi tagasitulekust teada. Millega on siis tegu?

Kuulsa sportauto 50 aasta juubeli puhul esitletud auto pole siiski eraldi mudel, vaid sisuliselt Aventadoril baseeruv eriversioon. Kui veelgi täpsem olla, siis Lamborghini Siánil, mis omakorda on Aventadori haruldane hübriidversioon.

Täispikk auto nimi on Lamborghini Countach LPI 800-4, millest LP tähistab mootori asendit (longitudinale posteriore) ning hübriidlahendust (ibrida). Ja kes veel ei tea, siis Countach on üks väheseid Lamborghinisid, mis ei kanna kuulsate võitlushärgade nime, vaid on hoopis kohalikus dialektis millegi erilise nägemisel imestust avaldav ­hüüatus.

Mootoriks on 6,5-liitrine V-12, millel võimsust 780 hobujõudu. Seda abistab omakorda elektrimootor, millel on 34 hobujõudu ja seega on koguvõimsuseks 814. Nimes on see ümardatud 800ni ning number 4 tähistab nelikvedu.

Elektri puhul ei kasutata liitium­akude lahendust, vaid superkondensaatoreid, mis annavad sama kaalu juures kolm korda rohkem võimsust. Samas ei ole nende mahutavus tavaakudega võrreldav, seega ainult elektrijõul sõitmiseks need ei sobi.

Võimsa V-12 mootori ja elektri koostöö tagab autole 0–100 km/h kiirendusaja 2,8 sekundit ning 200 km/h tuleb 8,6 sekundiga. Tippkiiruseks on märgitud 355 km/h. Auto kuivmassiks on 1595 kg, seega koos juhi ja sõitmiseks vajalike vedelikega on see ilmselt paarisaja kilo võrra suurem.

Toodetakse vaid 112 autot

Disainis on püütud tabada originaalile omaseid detaile ning aluseks ei ole võetud ühte konkreetset versiooni, vaid viiteid leiab nii algsele LP400 versioonile kui ka hilisemale Quattrovalvolele. Terav ja kitsaste tuledega esiosa, tume õhuvõtuava auto keskel, mis visuaalselt algab juba ustel ning ka moodsate tagatulede nurgelisus laseb neis selgelt Countachi ära tunda. Samuti on olemas NACA õhuvõtuavad katuseservas.

Kuna on püütud rõhutada pigem puhtamate joontega Countachi versioone, siis puuduvad autol hilisemate mudelite agressiivsed aerodünaamika elemendid nagu näiteks suur tagatiib.

Lamborghini toodab neid autosid vaid 112 tükki, hinnaks küsitakse üle 2 miljoni euro ning tõenäoliselt on need kõik juba ka müüdud. Esimesed autod peaks tänavatele jõudma 2022. aasta esimeses pooles. Vaieldamatult automaailma ühe kõige kuulsama ikooni tagasitulek on tekitanud autoringkondades päris vastakaid arvamusi ja seda peamiselt kõrgele tõstetud ootuste tõttu.

Fännid ootasid midagi uut ja põhjapanevat, just nagu Countach omal ajal. Kuigi tehnoloogiliselt on Aventador ja Sián kahtlemata väga erilised autod, siis uus Countach on paljude arust vaid kerepakett, mida 10 korda kallimalt müüa.

Lamborghini juht Stephan Winkelmann ütles aga auto esitlusel, et projekti mõte ei olnud niivõrd minevikku vaatamine, kui demonstreerimine, milliseks oleks Countach arenenud, kui tootmine ja arendustöö oleks jätkunud.

See lugu ilmus ajakirjas Autoleht nr 31, august 2021

Kõik selle ajakirja lood

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.