Uudis

Liiklustalgute ajal saab taas märku anda halvasti liiklejatest

Liiklustalgute kaart, kuhu saab iga inimene sisestada endale murettekitava koha

Politsei- ja piirivalveamet avas täna veebilehe liiklustalgud.ee, kuhu inimesed saavad pühapäevani märkida paiku, kus kihutavad juhid seavad liiklejaid ohtu.

3. aprillil ehk liiklustalgutel rahustavad politseinikud 24 tunni jooksul liiklust kaardile märgitud kohtades.

Inimeste ettepanekud aitavad politseid igapäevatöös

“Liiklustalgutest on saanud omamoodi kevadekuulutaja. On hea, et me käime enne suvekuid talgute korras üle ka liikluse,” ütles PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo.

“Kuue päeva jooksul saab inimene märkida kaardile kohti, kus ta on kogenud, et kiiruseületajad on ohuks. Iga sisestus aitab liiklust turvalisemaks muuta. Politsei analüüse ja inimeste ettepanekuid kõrvutades saame probleemsetest kohtadest tervikliku ülevaate, mida saab kasutada igapäevatöös.”

Keskendutakse kiiruseületajatele

Politseinikud rahustavad liiklust laekunud ettepanekute alusel 3. aprillil. Sarnaselt möödunud aastale keskenduvad liiklustalgud kiiruseületajatele.

Ettepaneku märkimiseks tuleb valida kaardil sobiv koht ning ajavahemik, mil kiirust ületavad juhid ohte tekitavad. Rämpspostituse vältimiseks tuleb end läbi Facebooki tuvastada.

Politsei korraldab ööpäevaseid liiklustalguid, et saadud ettepanekute alusel olla just seal, kus inimesed seda kõige rohkem ootavad. 2017. ja 2018. aastal mõõtsid 24 tunnise perioodi jooksul kiirust rohkem kui 250 politseinikku, kes kontrollisid enam kui tuhandet kohta.

Mullu vesteldi 1013 juhiga, kes sõitsid liiga kiiresti, 269 inimese osas alustati aga menetlust. 2017. aastal varem peeti tõsine jutuajamine 913 juhiga ning menetlust alustati 243 roolikeeraja suhtes.

2018. aastal laekus kaardirakendusse 1600 ettepanekut.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.