Uudis

Lubadeta ja joobes mees kihutas perega 150 km/h, trahvi sai ka naine, sest ei takistanud

Foto: Mailiis Ollino, Scanpix Baltics

Kohus mõistis pooleks kuuks aresti mehe, kes kihutas naise ja lastega Tartusse ostlema olgugi, et ta oli alkoholi tarvitanud ning juhtimisõiguseta. Ühtlasi määrati rahatrahv naisele, kes ei takistanud meest rooli minemast.

Sündmused said alguse reedel, 19. veebruaril, kui politseipatrull peatas Elva vallas Tartu-Viljandi-Kilingi-Nõmme teel Škoda, mille kiirus oli ligi 150 km/h kohas, kus lubatud suurim kiirus oli 90 km/h. Autoroolis oli mees, lisaks talle sõidukis veel naine ja kaks alla 10-aastast last.

„Kihutamise kõrval koorusid ootamatult välja teisedki rikkumised. Nimelt oli autot juhtinud 51-aastane mees alkoholi tarvitanud, ka polnud tal lube. Mees peeti kinni ja viidi arestimajja kohut ootama,“ kirjeldas Tartu jaoskonna üleminspektor Taivo Rosi.

Täiesti arusaamatu juhtum

“Juba siis jäi täiesti arusaamatuks, miks rooli istus lubadeta ja alkoholi pruukinud mees, kui samas autos kaasa sõitnud elukaaslane oli kaine ja juhtimisõigusega,“ märkis politseinik.

Pühapäeval seisis mees kohtu ees. Ta kirjeldas, et neil tuli mõte Viljandist Tartusse ostlema sõita. Olgugi, et ta oli samal päeval õlut võtnud ja lube pole tal juba aastakümneid, otsustas ta autorooli istuda. Naine ei kostnud seepale midagi olgugi, et teadis mehe juhtimisõiguse puudumisest.

Kohtusaalis ei osanud varem karistamata mees oma teguviisi kuidagi põhjendada öeldes vaid, et kahetseb ja ei õigusta tehtut kuidagi. Kohus mõistis talle karistuseks pool kuud aresti, mida mees kohe ka kandma asus.

Ühtlasi määras politsei väärteomenetluses 200-eurose rahatrahvi naisele, kes ei takistanud meest rooli minemast ning asetas oma tegevusetusega teiste seas ohtu autos kaasa sõitnud väikesed lapsed.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.