Maailma esikolmik tuleb Tallinnasse võidu sõitma eriti ekstreemsel rajal

28. oktoobril toimub Unibet Arenal mototraieli võistlus-show TRIXS 2023 kus üksteiselt võtavad mõõtu maailma parimad sõitjad. Võistlusrada peaks olema isegi ekstreemsem kui MM-sarjas.

Oma kohaletulekut on kinnitanud GP-sarja kolm tugevamat meest Toni Bou, Jaime Busto ja Gabriel Marcelli, neist Bou on senise karjääri jooksul võitnud suisa 33 MM-tiitlit, noor ja talendikas Busto on viimasel seitsmel MM-hooajal võitnud viis medalit ning Marcelli teenis tänavu MM-sarjas pronksmedali.

„See on ülim konkurents, mis praegusel hetkel mototraielis üldse võimalik,“ sõnab TRIXS 2023 korraldaja Oliver Läll. Kõvadele meestele tehakse korraldaja sõnul Unibet Arenale ka võistlusareen mis nende võimed karmilt proovile paneb.

„Rada on sel aastal tõeliselt ekstreemne ja pakub kindlasti kõigile võimsa elamuse. Suurim takistus, millest võistlejad peavad üle saama, ulatub 8 meetri kõrgusele. Raja elementidena kasutatakse näiteks betoonplokke, palke ja kaablirulle. Meile tuleb kohale isegi elusuuruses saunamaja,“ sõnab Läll.

Eraldi võistlus annab vabamad käed

Et TRIXS 2023 on iseseisev võistlus-show ega kuulu ühegi sarja etappide sekka, võivad korraldajad üritusele lisada elemente, mida traielivõistlustel muidu ei näe. Nii on selgi korral kavas paariskatse, kus mehed sõidavad võidu üks ühe vastu.

„Kui tavaliselt sõidetakse igal katsel ühekaupa, siis meil on võimalus panna võistlejad rajale ka vahetult teineteisega võidu sõitma. Paarisrada oli meie üritusel ka eelmisel aastal ning see teenis nii pealtvaatajatelt kui ka võistlejailt kõvasti kiidusõnu,“ nendib Läll, „see on tõesti midagi sellist, mida peab tulema kohale oma silmaga vaatama!“

Ehkki põhiline rõhk pannakse tipptasemel võistlusele, ootab 28. oktoobri õhtul ees meelelahutuslik programm, mis pakub elamuse kogu perele. „Meie eesmärk on pakkuda kohaletulnutele head show’d, kus oma osa leiavad nii vanemad kui ka nooremad külalised. Keeruliste radade läbimine on vaatemänguline ka neile, kelle jaoks traiel on uus asi, sest võistlusformaat on lihtne ning kergesti jälgitav.“

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.