Uudis

Maanteeamet: Elroni rongis piletita sõidu juhtumi asjaolud ei andnud alust lühimenetluse otsuse tühistamiseks

Foto: Liis Treimann, Eesti Meedia / Scanpix Baltics

Avaldasime täna Facebookis ilmunud loo Elroni rongis saadud piletita sõidu trahvi ja sellega kaasnenud juhtumist.

Lühidalt oli asi selles, et reisija külastas enne pileti ostmist tualettruumi ja enne, kui piletimüüja uuesti temani jõudis, tuli kontrolör.

Püüdes trahvi vaidlustada, sattus inimene olukorda, mille elav ja tragikoomiline kirjeldus ülaltoodud loos on välja toodud. Küsisime selle juhtumi osas ka maanteeameti kommentaari.

Maanteeamet ei näinud alust vaide rahuldamiseks

Avaldame maanteeameti ühistranspordi järelevalve talituse juhataja Ahto Pahki vastuse muutmata kujul:

“Reisija kohuseks on omada ühissõiduki kasutamiseks piletit või muud sõiduõigust. Igale konkreetsele juhtumile lähenetakse individuaalselt, mistõttu ei ole võimalik anda täpsemat hinnangut.

Kuna tegemist on isiku süüteoga seotud asjaoludega, siis ei ole neid võimalik täpsemalt kirjeldada.

Maanteeamet lähtus menetluse läbiviimisel seadusest ning isikule selgitati kõiki asjaolusid, kaasa arvatud õigust kasutada kaitsja abi juhuks, kui tema enda teadmised menetluse läbiviimisest või selgitustest aru saamiseks ei ole piisavad.

Kehtiva seaduse kohaselt koostatakse pileti puudumisel reisijale lühimenetluse otsus, mida isik saab vaidlustada. Kui lühimenetluse otsus on vaidlustatud, jääb menetlevale asutusele kaks varianti – tühistada lühimenetluse otsus või alustada väärteomenetlust. Väärteomenetluses vormistatakse sel juhul kas väärteoprotokoll või kiirmenetluse otsus.

Isik kutsutakse menetleja juurde sel juhul, kui otsustatakse viimase variandi kasuks ehk vaidlustus jäetakse sisuliselt rahuldamata. Vaidlustus jäeti rahuldamata, kuna kaebus ja teoga seotud asjaolud ei andnud alust lühimenetluse otsuse tühistamiseks.

Tegemist on seadusest tuleneva nõudega ning ilma isikut menetlevasse asutusse kutsumata ei ole võimalik tagaselja väärteoprotokolli või kiirmenetluse otsust koostada.“

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.