Uudis

Muutus Tallinna ühistranspordis: validaatorid annavad nüüd sobilikust piletist teada uutmoodi

Avafoto: Mihkel Maripuu/PM/Scanpix

Geeniuse poole pöördus lugeja, kes märkas, et ühistranspordis olevad validaator on Tallinnas läbi teinud muutuse, mille tulemusel on muutunud helisignaal, millega valideerimisest teada antakse, samuti on muutunud süttivate tulukeste arv.

Nüüd süttivad ühe rohelise tulukese asemel neli tulukest, mis Geeniusega rääkinud lugeja sõnul reisijates ka ohtralt segadust tekitas. “Inimesed tegid oma piiksu ära, jäid siis pika pilguga validaatorit vaatama ning piiksutasid siis uuesti, kuna nad ei saanud aru, mis just juhtus ja kas pilet läks läbi,” lausus ta.

Muutust kinnitas ka piletisüsteemi haldav Ridango ning firma märkis, et sammu taga on hiljuti kasutusele võetud uus süsteem, mis lubab pileti eest tasuda ka viipemaksega.

“Hetkel toimub sõidukites uue piletimüügisüsteemi paigaldus, kuid pangakaardiga makseid veel sooritada ei saa. Viipemaksed jõuavad kõikidesse Tallinna trammidesse, bussidesse ja trollidesse järk-järgult hiljemalt novembriks,” lausus firma kommunikatsioonijuht Kristine Põldver.

Tallinnas hakkab pangakaardi viipemakse toimima esiukse juures paiknevas validaatoris ning reisijatel ei ole vaja enam osta piletit juhilt ega omada ühiskaarti, et kasutada Tallinnas liiklemiseks ühistransporti.

Põldver selgitas, et validaator on varustatud nelja rohelise signaallambiga, mille süttimine kaardi valideerimisel annab märku kaardi lugemise õnnestumisest. Samas ei tähenda tulede süttimine automaatselt veel sõiduõiguse olemasolu ning eduka valideerimise tulemusena peab lisaks kõlama ka seda kinnitav helisignaal.

Juhul, kui rohelistele tuledele järgneb punaste tulede süttimine, siis kaardi valideerimine ei õnnestunud ning sõiduõigus puudub. Uus tulede- ja helisüsteem rakendub lisaks pangakaardi viipemakse võimekusega seadmele ka kõigis teistes sõidukis olevates validaatorites ja on tingitud rahvusvaheliste kaardiorganisatsioonide poolsetest nõuetest.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.