Uudis

Oksjonile läheb neli Ford Mustang “Eleanori” ning veel kümneid erilisi autosid

Shelby Mustang GT500 "Eleanor"Foto: Wikimedia Commons, tadekptaku

Ameerikas suutis abielupaar Jeff ja Paulette Carpoff oma ettevõtte DC Solar abil kokku laenata ligi 800 miljonit dollarit. Eesmärk oli üllas – ehitada ja rentida mobiilseid generaatoreid, mis toodavad elektrit päikeseenergiast.

Hea jutu ja numbrite toel suutsid nad kaasata rohkelt väga suuri investoreid, Warren Buffeti holdingfirma Berkshire Hathaway kaasa arvatud. Lisaks veel rohkelt panku. Uut raha kaasati eelmiste võlgade maksmiseks, luksuslikuks eluviisiks ja kui USA võimud lõpuks paari arreteeris, siis süüdistati neid n-ö Ponzi-skeemis.

Väidetavast 12 000 generaatorist tehti valmis ja liisiti vaid üksikud, küll aga soetati rohkelt kinnisvara ja autosid. See viimane meid huvitabki ning peagi läheb oksjonihaamri alla väga palju erilisi sõidukeid, kirjutab Autoblog.

Plymouth Road Runner SuperbirdFoto: Wikimedia Commons, Morven

Nagu valikust näha, siis paar eelistas ilmselgelt korralikku ameerika kraami. Harulduste hulka kuulub lausa neli hiiglasliku tagatiivaga Plymouth Superbirdi, lisaks veel sama margi tavalisemad Road Runnerid, Ford Mustangi filmist tuntud “Eleanori” koopiad, Camarod ja muidugi ka Hummereid.

Mustangite pakkumised on hetkel 25 000-30 000 euro vahel, samasse kanti jäävad ka Superbirdid. Samas on näha pakkumiste arvust, et huvi on päris suur.

Kogusse kuulub ka natuke eurooplasi. Rohkelt vanu Fiat 500, üks kaasaegne Bentley, VW “Põrnikad” ja muu retro. Müügis on ka ettevõtte tavaautod nagu elektrilised Chevrolet Voltid ja Dodge Ramid.

Vaata kõiki autosid SIIT ning tee oma pakkumine. Ägedaid ameeriklasi tahaks järgmine hooaeg rohkem näha!

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses