Oktoobri automüük oli stabiilne, registreeriti esimene Ferrari uus neljakohaline auto

Foto: Ferrari

Tänavuse aasta teises pooles on uute sõiduautode müük püsinud kuude lõikes stabiilsena, aga on eelmise aastaga võrreldes plussis.

Eestis müüdi oktoobris 1726 uut sõiduautot ja enam-vähem samas suurusjärgus (ca 1700-1800) oli müük ka juulis, augustis ja septembris. Eelmise aasta oktoobrikuuga võrreldes kasvas uute sõiduautode müük aga 3,2%. Kümne kuuga on klientidele tänavu üle antud kokku 19 180 uut sõiduautot, mis ületab möödunud aasta sama perioodi tulemuse 7,4%.

Elektriautosid müüdi oktoobris 149, millega nende osakaal kerkis 8,6 protsendini ja kümne kuu kokkuvõttes on osakaal 6,1%. Enim eelistasid kliendid hübriidautosid, milliste osakaal oli 41,9%. Bensiiniautod moodustasid kogumüügist 37,9%. Jätkuvalt on populaarsed keskmised ja väiksemad maasturid, mis kokku moodustavad ligikaudu poole kogumüügist.

Automarkidest eelistasid kliendid oktoobris enim Toyotat (355 müüdud sõiduautot), järgnesid Škoda (216) ja KIA (154). Mudelite edetabelis püsivad tipus kaks Toyota mudelit, RAV4 ja Corolla, milliseid anti klientidele üle vastavalt 126 ja 91. Kolmandaks enim osteti Škoda Octaviat (69).

Ferrari linnamaastur

Põnevatest autodest lisandus registrisse esimene Ferrari linnamaastur Purosangue, mida Ferrari ise keeldub niimoodi muidugi klassifitseerimast ja tegemist on lihtsalt neljakohalise V-12 mootoriga Ferrariga. Selle soetushinda on raske öelda, aga hetkel pakutakse auto24.ee portaalis ühte peagi tehases valmivat autot 900 000 euroga. Mobile.de lehel leiab järgmise aasta “ostulube” ka soodsamalt, veidi üle 555 000 eurose hinnaga, millele siis saab ostja ise veel lisavarustust valida. Lisaks läks registrisse veel kaks uut ja väga kallist Ferrarit – 812 GTS ja SF90.

Lamborghinisid võeti arvele kolm: kaks Urust ja üks lahtine Huracan. Bentley kontole lisandus üks Bentayga ja üks Continental GT S V8. Porschet müüdi 31 autot, millede seas näiteks kaks Cayman GT4 RS’i ja üks 911 GT3.

Mercedese võimsatest autodest jõudis kohale veel üks AMG S 63 E Performance, millel veidi üle 800 hobujõu. BMW mudelitest jääb silma M3 CS.

Kiires tempos on aasta teisel poolel hakanud tõusma tarbesõidukite müük ja oktoobris anti klientidele üle 441 uut tarbesõidukit, mis ületas möödunud aasta oktoobrikuu müügi 17,9%. Kümne kuu kokkuvõttes on uute tarbesõidukite müük siiski veel 2,6% miinuspoolel. Automarkide esikolmikusse kerkisid oktoobris Toyota (93 sõidukit), Peugeot (76) ja Renault (57). Veokite segmendis tegid parima tulemuse Volvo ja Scania, vastavalt 40 ja 37 müüdud veokiga.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.