Uudis

Päeva fakt: Miks kasutab McLareni hoolduskeskus iidset Compaqi sülearvutit?

Compaq LTE5280

Jalopnik kirjutas hiljuti huvitavast retkest McLareni töökotta. Tuleb välja, et tänapäeva modernseid superautosid ehitaval ettevõttel on kindlateks töödeks vaja 1990ndate algusest pärit Compaq LTE 5280 sülearvutit.

Mõistagi pole mainitud arvutit tarvis tänapäevase McLaren Senna või 600LT diagnostikaks. Briti autotootja kasutab enam kui 20 aasta vanust sülearvutit oma ikoonilise F1 superauto hooldustööde jaoks.

1992. aastal ilmunud superauto on siiani üks maailma kiidetuimaid sõidukeid, kuid autos peituva 90ndate tehnoloogia tõttu, peavad McLareni tehnikud kasutama ka sama ajastu tehnikat.

McLaren F1

Nimelt on Compaq LTE 5280 läpakal spetsiifiline CA (Conditional Access) kaart, mis suhtleb autoga ja selles leiduva elektroonikaga. DOS-il baseeruv tarkvara on siiani ainuke lahendus, et McLaren saaks kõik vajaliku informatsooni nüüdseks enam kui 10 miljonit eurot maksva superauto seest kätte.

Muidugi on vanade Compaqi sülearvutite leidmine ja nende töökorras hoidmine praeguseks üsna keeruline. McLaren kinnitas Jalopnikule, et nad hetkel arendavad modernsemat lahendust, mis toimiks tänapäevasemate arvutitega, kuid hetkel see valmis pole.

Seega, kui juhtub, et sinul seisab üks heas korras ja toimiv Compaq LTE 5280 sülearvuti, mida keegi ei taha, võib see väga ülla eesmärgi endale leida. Ehk tasub ühendust võtta McLareniga ja pakkuda neile oma uunikum sülearvutit.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.