Uudis

Politsei maratonreid: 55 kiirust ületanud juhti sai trahvi

Foto: Dmitri Kotjuh/Jarva Teataja/Scanpix

Politsei viis möödunud nädala lõpus läbi kahepäevase maratonreidi Tartu maanteel, kus neljapäeval ja reedel mõõdeti kiirust 12 tundi järjest. Aktsiooni käigus tabati trahviti 55 kiiruseületajat.

PPA juhtivkorrakaitseametnik Sirle Loigo sõnas, et kahel päeval Tallinna-Tartu maanteel töötanud politseinikud karistasid 55 kiiruseületajat ning hoiatasid rohkem kui 70 juhti. Politseinikud tabasid raske jalaga juhtide kõrval ka alkoholi tarvitanud ning juhtimisõiguseta roolikeerajaid.

Pühapäeval kella 17.33 ajal peatasid Tallinna-Tartu maanteel töötanud politseinikud Mercedes-Benzi, mis liikus 110 km/h alas kiirusega 164 km/h. Juhti kontrollides selgus, et ta oli tarvitanud alkoholi. “Selline kiirus on iseenesest ohtlik, rääkimata alkoholi põhjustatud kehva reaktsiooni mõjust,” sõnas Loigo.

Maantee Harjumaa osas karistati neljapäeval kaheksat juhti, kes ületasid kiirust, neist üks ületas kiirust vähemalt 20 km/h ja teine vähemalt 40 km/h. Peale selle hoiatati ka viite juhti, kes sõitsid lubatust kiiremini. Lisaks tabati ka üks alkoholi tarvitanud juht.

Järvamaal kutsuti politseiautosse 13 juhti, neist üks sõitis kiirusel 138 km/h. Lisaks hoiatati rohkem kui 30 juhti ning tabati üks kriminaalses joobes autojuht. Lõuna prefektuuri korrakaitsjad karistasid viit kiiruseületajat ning hoiatasid seitset.

Reedel karistati Harjumaal 12 juhti kiiruseületamise eest, neist kahe kiirus ületas 40 km/h piiri. Lisaks vesteldi kolme juhiga

Jõgeva- ja Tartumaal tabati 8 kiiruseületajat ning üks juhtimisõiguseta roolikeeraja. Vesteldi kahe kiirust ületanud juhiga.

Järvamaal tehti üheksa trahvi ning vesteldi 24 juhiga.

Märksõnad: ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.