Uudis

Pommuudis! Bugatti müüakse Horvaatia autotootjale

Bugatti Chiron SS 300+

Nagu kirjutas Dan Prosser tabavalt Drivenationi Instagrami postituses: “Kui mõni ettevõtja saab edukaks, siis on normaalne, et ta ostab omale Bugatti. Aga auto, mitte terve firma.”

Just nii tundub olevat juhtumas, kui Horvaatia tuntud elektriautode tootja Rimac Automobili ja selle asutaja Mate Rimac (32) saab enda valdusesse Bugatti enamusaktsiad.

Loomulikult on asi natuke keerulisem ning ajakirja Car andmetel raha omanikku ei vaheta. Tehing tehakse läbi Porsche, mis omab juba 15,5% osalust Rimac Automobilis. Vastutasuks Bugatti eest, saab Volkswagen Grupp (läbi Porsche) omale 49% Rimaci aktsiatest.

Põhjuseid selliseks tehinguks on Cari andmetel mitmeid. Kuna Bugatti oli peamiselt toonase Volkswageni juhi ja eelmisel aastal lahkunud Ferdinand Piechi “projekt”, siis varem polnud ettevõttel võimalik sellega midagi teha, isegi kui see ei olnud mõistlik asi, mida omada. Volkswagenil on aga vaja kogu oma energia suunata firma põhimarkide arendamisele ja tulevikutehnoloogiatele, mitte tegeleda ühe hullumeelse sportautoprojektiga, mis nõuab rohkelt ressursse ja toodab kahjumit.

Bugattit ei saanud ükskõik kellele müüa

Sellise tehinguga saab ettevõte palju lähemale Rimaci elektritehnoloogiatele, mis on 11-aastase tegevusaja jooksul teinud tohutu arengu. Käesoleva aasta alguses ütles Mate Rimac Car ajakirjale, et nad teevad koostööd 15 erineva suure autotootjaga.

Lihtsalt Bugattit avalikult turule panna ka Volkswagen ei saanud, sest Car’i sõnul on see Piechi perekonnale, kellele kuulub 50% VW grupist, emotsionaalselt oluline mark. Seetõttu käib asi läbi Porsche ja ettevõtte jääb kaudselt Bugattiga ikka seotuks.

Mida annavad Bugatti teadmised ja insenerid Rimacile ja tulevastele mudelitele, võime vaid ette kujutada. Maailma parim elektritehnoloogia saab kokku maailma erilisema superautoga. Ilmselt mõnda aega saame veel näha W16 ja nelja turboga Bugattisid, aga see aeg ei ole ilmselt uute uudiste valguses väga pikk.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.