Uudis

Porsche 911 Classic Club Coupe on eriline ainueksemplar, mida ehitati kaks ja pool aastat

Ajal, mil Porsche 997 generatsioon veel tootmises oli, tuli Porsche välja mudeliga, mille nimeks sai 911 Sports Classic, äärmiselt haruldane eksklusiivselt mõeldud vaid Euroopa turule mõeldud erimudel.

See 911 Classic Club Coupe siin on projekt, mille eestvedajateks on Porsche Classic ja Porsche Club of America. Projekt meenutab suuresti Sports Classicut, kuid tegu pole replikaga, vaid hoopis erilisema projektiga.

911 Classic Club Coupe doonoriks on Virginiast pärit 911 Carrera, mis oli omanike poolt unarusse jäetud. Pärast doonorauto osadeks võtmist, tugevdati kere nii uute kui ka originaalsete osadega ehk tegu on on uue ja vana tehnoloogia seguga.

Mootor, šassii ja pidurid on pärit 996.2 911 GT3-lt, mis mahtusid ilusti Classic Car Coupesse. Mootoriks 3,6-liitrine ja kuue silindriga mootor, mis toodab 381 hobujõudu. Lisaks viidi auto USA nõuetega vastavusse.

Projekti põhjalikkusest annab kõige paremini aimu fakt, et kõigepealt ehitati valmis testauto, mida katsetati nii Saksamaal Weissachis, Itaalias Nardos kui kui ka Hispaanias Idiadas. Pärast testide lõppemist võeti testauto juppideks, et kindlustada Classic Club Coupe ainulaadsus. 

Disainis jääb silma käsitööna valminud “pardisaba” tagatiib, mille eesmärk on meenutada 92. aasta 911 Carrera RS 2.7-t. Peale selle muudab auto voolujooneliseks double-bubble katus, mis keskelt on madalam, kuid juhi ja kõrvalistuja kohalt kõrgem.

Seest on auto varustatud musta naha, hallide detailide ning Alcantara laega. Mustad nahkistmed ei ole täielikult mustad, sest Porsche otsustas lisada neile Pepita mustri, mis annab klassikalise tunde. Auto rool ja istmete peatoed on õmmeldud kinni Club Blue värvi niidiga.

Täieti analoogmaailma teed ei mindud ning lisati Porsche Classic süsteem, mille läbi on võimalik ühendada auto oma iPhone’ii või Androidiga. Porsche lisas isegi ekraanile märguande “Classic Club Coupe”, mida autot käivitades kuvatakse. Porsche sõnul osutus kõige raskemaks uute matejalide interjööri mahutamine, sest 996 põlvkonna mõõdud ei olnud kunagi mõeldud selliste uute asjade mahutamiseks.

Hetkel ei ole autole hinnasilti külge löödud, kuid odav see ilmselt ei ole, sest kõiki detaile kõrvale jättes, siis Porsche Classicul läks aega umbkaudu kaks ja pool aastat, et see haruldus kokku panna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.