Uudis

Q4 Sportback E-tron on Audi järgmine elektriline linnamaastur

Audi avaldas eelmise aasta Genfi autonäitusel kompaktse Q4 E-tron elektrilise linnamaasturi. Nüüd on sellele lisandumas ka kupeeliku kerega Q4 Sportback E-tron.

Suuruselt on Q4 Sportback E-tron põhimõtteliselt sama nagu tavaline elektriline Q4. Mis tähendab, et selle “jalajälg” on umbes sama suur kui praegusel A3 luukpäral. Muidugi on Sportback variant kaotanud praktilisuses, seega pagasiruum on pisut väiksem.

Tasub meeles pidada, et piltidel on tegemist siiski kontseptautoga. Audi on aga kinnitanud, et antud mudel on 90% sarnane tootmisse mineva autoga. Näiteks lisatakse ilmselgelt välimised ukselingid ja muudetakse mõned detailid esi- ja tagustangedes.

Q4 Sportback E-tron kasutab kahte elektrimootorit, kumbki ühel teljel, mis toodavad kokku 306 hj ja 414 Nm. Linnamaastur kasutab enamasti tagumist mootorit, seda osaliselt ka ökonoomsuse mõttes.

Quattro nelikvedu aktiveerib esimese mootori kui on vaja rohkem võimsust või pidamist. Seega talvistes, libedates tingimustes või entusiastlikumalt kurvides sõites on maksimaalne pidamine ja minek garanteeritud.

Audi väidab, et kompaktse elektriauto sõiduulatus on kuni 450 km. See võib kasvada kuni 500 kilomeetrini, kui enamasti kasutada taguvedu.

Aku mahutavus on 82 kWh ja maksimaalne laadimisvõimsus on 125 kW. Kui vastava võimsusega laadimispunkt leida, on 80% akust laetud juba 30 minutiga.

Interjöör on sarnane juba avaldatud Q4 E-tron linnamaasturiga. Kuigi tegemist on hetkel veel kontseptautoga, on ka interjöör viimistletud siiski vägagi seda moodi nagu see läheks tootmisse.

Digitaalne instrumendipaneel ja suurem 12,3-tolline puutetundlik ekraan keskel. Heaks uudiseks on see, et Audi on otsustanud säilitada füüsilised nupud auto konditsioneeri seadistamiseks.

Audi Q4 E-tron Sportback peaks müüglile jõudma järgmise aasta jooksul.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.