Uudis

Rolls-Royce on liiga tavaline? Vaata, milliseid erimudeleid luksusauto tootja eelmisel aastal ehitas

Soovite valget Rollsi lilla sisuga? Aga palun.

Rolls-Royce müüs eelmisel aastal rekordkoguse autosid ning tegemist oli automargi 115-aastase ajaloo parima aastaga. Samamoodi olid käed tööd täis ka osakonnal, mis tegeleb luksusauto eriversioonidega ehk Bespoke Collective.

Mõnikord on töö tellijaks omanik, kes tahab midagi täiesti teistsugust. Mõnikord otsustab ettevõte ise anda töösse mõne eriversiooni. Allpool on toodud 10 autot, mida Rolls-Royce pidas ise esiletõstmise vääriliseks. Ilmselt on tegu ka autodega, mida nende omanikud on nõus olnud avalikult jagama.

Phantom ‘Whispered Muse’

Selle auto suurim eripära on Charles Sykes’i originaaljooniste järgi valmistatud kapotikaunistus ehk Spirit of Ecstasy. Esmakordselt kasutati materjalina roosat kulda.

Spirit of Ecstasy on kujutatud ka ustel.

Lisaks on naiselik-jumalikud vormid inspireerinud ka ülejäänud auto kujundust, näiteks uksepolstritelt on näha sama teemat ja on loodud briti kunstniku Helen Amy Murray poolt.

Tšehhi ja Slovakkia õhujõudude üksustele pühendatud Dawn

Briti kuninglike õhujõudude ridadesse kuulunud eskadronide nr 312 ja 313 pühendatud auto. Need lendurid olid pärit Tšehhist ja Slovakkiast ning aitasid britte teises maailmasõjas Luftwaffe rünnakute vastu kaitsta.

Luksusauto nagu hävituslennuk.

Hall välisvärv on inspireeritud Spitfire lennukite värvist. Autosse on kirjutatud mõlema eskadroni hüüdlaused ning tunnusmärgid. Lisaks on tagaistmete vahel kujutatud Rolls-Royce Merlin nimelist mootorit, mis oli nende lennukite jõuallikaks.

Haruldasem kui kuld – ruteeniumkaunistustega Phantom

Nime “Gentelman’s Tourer” kandev erimudel on mehelik ning mõeldud pikemateks ja ultraluksuslikeks sõitudeks. Eriliseks teeb selle aga materjal nimega ruteenium, mida on kasutatud Rollsi erilise “galerii” ehk armatuurlaua esikülje kaunistamiseks.

Kuld on nii tavaliste inimeste värk.

Ruteenium on plaattinaga samast väärismetallide grupist ning seda kaevandatakse aastas vaid 20 tonni. Võrdluseks – kulda tuleb maa seest välja 2500 tonni aastas.

Silicon Valley erimudel

Google’i inseneriosakonna asepresidendi Benjamin Treynor Slossi jaoks tehtud Rolls Royce Dawn Black Badge erimudel.

Silicon Valleys ei sõida mitte kõik elektriautodega.

Sloss autokollektsioonis on läbivaks teemaks kollase-sininse kombinatsioon ja sellest lähtuti ka Dawni ehitamisel. Töötati välja eraldi kollase toon nimega “Superflare” ja sinine värv nimega “Pikes Peak Blue”, kuna Sloss on suur samanimelise mäkketõusu sõidu fänn.

Phantom in Fuxia

Sarnasel eelmisele, on ka see auto tehtud spetsiaalselt ühele kollektsionäärile, kelleks on Michael Fux.

Värvivalik, mis poleks vist enamikel esimene variant.

See on juba 11. eritellimusel Rolls-Royce, mis on Fux’ile tehtud. Värvitoon, mida nimetatakse “Fux Intense Fuxia Pearl” on kasutuses vaid sellele mehele toodetavatel autodel.

Sarnast tooni kasutatakse ka interjööris. Fux’i rohkem kui 140st autost koosnevast kollektsioonist läheb aegaajalt mõni ka heategevuslikule oksjonile, mille tuludest toetatakse Miami lastehaiglat.

The Silver Ghost Collection

Eriosakond tootis neid autosid 35 tükki ja need on pühendatud ajaloolisele Silver Ghost mudelile.

1907. aasta Rolls-Royce Silver Ghostile pühendatud erimudel.

Sterling-hõbedast kuju kapotil, vasest detailid, mis on sarnane originaal Ghosti mootoriruumile, tudori männist puitdetailid – ühesõnaga, võimalikult vanaaegse välimusega lahendused.

Adamas – kaasaegse käsitöö tumedam pool

Selle erilahenduse said 40 Wraith ja 30 Dawn Black Badge mudelit. Läbivaks teemaks on võitmatus ja taltsutamatus.

Adamas erimudeli laelahendus on eriti silmapaistev.

Lisaks muudele detailidele, on ka kapotikaunistus tehtud lennunduses kasutatavast süsinikkiust. Armatuurlauas olev kell on ümbritsetud aga laboris kasvatatud teemantitega.

Wraith Luminary Collection

Selle erimudeli teemaks on Rollsi käsitööliste võimekus ning toodanguarvuks 55 ühikut.

Võimalus sõita tähistaeva alla ka kinnise katusega.

Uste avanedes valgustavad salongi 176 LED-valgustit, mis on sulatatud tudori männist tehtud puitpindadesse. Puit ise on aga spetsiaalselt Tšehhi metsadest valitud oma värvisügavuse ja struktuuri järgi.

Laes on 1340 fiiberoptilist valgustit, mis loovad tähistaeva mulje.

Dawn Aero Cowling

Selle erimudeli puhul on visuaalselt kaotatud tagaiste ja selle kohal on eriline kate, mis annab autole rodsterliku ilme.

Tagaistmed on kaetud erilise kattega.

Katte saab vajadusel eemaldada ja muuta auto taas neljaistmeliseks. Ülikerge süsinikkiust ja alumiinimust kate on väga voolujooneline ning suurendab sõitjate mugavust ja vaikust.

Cullinan Viewing Suite

Luksusmaastur, mis ühe nupuvajutusega muutub mugavaks vaateplatvormiks.

Rolls-Royce Cullinan,
Photo: James Lipman / jameslipman.com

Pagasiruumist laskuvad kaks tahapoole vaatavat nahktooli ning kokteililaud, millest on mõnus vaadata näiteks spordivõistlust või mõnd luksuslikku etendust.

Vaata galeriist veel pilte eeltoodud erimudelitest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.