Uudis

Sellise autoga naaseb Bentley Pikes Peak mäkketõusule kolmandat rekordit jahtima

Fotod: Bentley

Ameerika Ühendriikides, Colorados iga aasta toimuv Pikes Peak mäkketõusu sõit on peaaegu, et legendaarse staatusega. Briti luksusautode tootja on seal saavutanud juba kaks ajarekordit ja õigepea kavatsevad nad murda ka kolmanda.

Pikes Peaki mäkketõusu kihutamisest on ametlikult aega võetud juba 1916. aastast. 19,99 km pikkune tee tõuseb 1440 m läbi 156 kurvi. Mäe tipus on kõrguseks lausa 4 302 m.

2018. aastal saavutas Bentley rekordaja seeriatootmises olevate linnamaasturite kategoorias, kui sõideti Bentaygaga ajaks 10 minutit ja 49,9 sekundit. Järgneval aastal purustati ka üldine seeriaautode rekord Continental GT-ga ajaga 10 minutit 18,488 sekundit.

Kaks aastat hiljem on aeg briti autotootjal purustada ka kolmas, Time Attack 1 kategooria rekord. Tegemist on modifitseeritud seeriaautode kategooriaga, kus Bentley võtab osa uuendatud Continental GT võidusõiduautoga GT3-klassist.

Kuid pelgalt GT3-klassi ringrajaautost ei piisa ja Bentley on oma masinat korralikult modifitseerinud. Ennekõike torkab silma muidugi aerodünaamika uuendused hiiglasliku tagutiva, difuuseri ja agressiivse esisplitteriga.

Tagumised küljeaknad on asendatud õhuvõtuavadega, et aidata kaasa jahutusele suurtel kõrgustel, kus õhk on hõredam. Mootoriks on modifitseeritud V8 mootor, mida leiab ka tavalisest Continental GT mudelist.

Suurimad muudatused auto jõuallikale on seotud kütusega. Nimelt kasutab Bentley sünteetilist kütust, mille täpne koostis pole veel kindel. Briti autotootja kinnitab aga, et saastavate gaaside osakaal on 85% väiksem võrreldes tavalise bensiiniga.

Täpset jõuallika võimsus pole öeldud, kuid kindlasti peaks see ületama 600 hj piiri. Bentley lisas veel, et auto heli saab olema sama dramaatiline, kui selle välimus. Seda ennekõike tänu lühikeste, küljelt väljuvate väljalasketorudele.

Seoses uue Pikes Peaki projektiga teatas ka Bentley, et nad hakkab autotootja arendama sünteetiliste kütuste tehnoloogiat paralleelselt elektriautodega. Uus võidusõiduauto on kõigest esimene samm suuremas programmis.

Tänavune Pikes Peak mäkketõusu sõit leiab aset 27. juunil.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.