Uudis

SF90 Stradale: selline on Ferrari uus 1000-hobujõuline superauto

Fotod: Ferrari.

Eile avalikustas Ferrari uue 1000-hobujõulise hübriid-superauto. Tegemist on võimsaima Ferrariga, mis hetkel seeriatootmises.

Ferrari perekond sai uue liikme

Vaid mõned kuud tagasi avaldas Ferrari järgmise V8 keskmootoriga 488 GTB järeltulija F8 Tributo näol. Nagu hiljuti Itaalia autotootja juba vihjanud on, arendasid nad suletud uste taga aga midagi palju erilisemat.

Kolmapäeva õhtul avalikustatud uustulnuka nimeks on SF90 Stradale. Kõige tähtsam on vast märkida seda, et tegemist pole asendusega hüperautole LaFerrari, mis peaks olema piiratud tootmises.

Vastupidi, SF90 Stradale on täiesti uus seeriatootmisse minev superauto, mis asetseb F8 Tributost ja ka 812 Superfastist kõrgemal. Samas soovib Ferrari jätta ruumi tulevikus ka potentsiaalsele LaFerrari järglasele.

Kolm elektrimootorit ja V8 ehk…

Muidugi on uue Ferrari superauto puhul kõige tähtsamad just numbrid. Täiesti uus 4-liitrine, kahe turboga V8 mootor pakub 780 hj ja kolm elektrimootorit lisavad sellele veel 220 hj. Kokku siis “kõigest” 1000 hobujõudu.

Kuigi sisepõlemismootor on Ferrari sõnul uus, on baasiks võetud siiski 488 GTB V8, mille mahtu on suurendatud 3,9-liitrilt 4 liitrini. Kolmest elektrimootorist asub üks traditsioonilise jõuallika ja käigukasti vahel ning teised kaks esiteljel, kus kumbki saadab jõu vastavalt ühele esirattale.

Seega on tegemist nelikveolise keskmootoriga Ferrariga, millega saab sõita ka puhtalt elektrijõul. Seda küll vaid umbes 24 km ja muidugi kõigest esiveoga.

Uus on ka 8-käiguline topeltsiduriga käigukast, mis hoolimata ühest lisakäigust on 20% väiksem ja 7 kg kergem kui 488 Pistas leiduv isend. See on saavutatud tagurpidikäigu eemaldamisega, kuna tagurpidi sõidab SF90 Stradale vaid esirattaid vedavate elektrimootoritega.

Nullist sajani? Või pigem ikka kahesajani?

Pärast kõige selle lugemist võiks arvata, et kiirendus sirgjoones on autol metsik ning see arvamus peab täiesti paika: seisust sajani jõuab auto kõigest 2,5 sekundiga ja 200 km/h on käes kõigest 4,2 sekundit hiljem ehk 6,7 sekundiga. Tippkiirus piirdub 341 km/h-ga.

Disaini üle peab igaüks ise otsustama, kuid eriline on see auto igal juhul.Fotod: Ferrari.

Ferrari SF90 Stradale kaalub 1600 kg, mida saab 30 kg võrra vähendada, kui valida Assetto Fiorano mudel. Arvestades, et auto omab hübriidajami tehnoloogiat, on tegemist siiski pigem kergemavõitu superautoga.

Uhiuue mudeliga kaasneb muidugi ka värske disain. Kuigi SF90 Stradale on 7 mm kitsam, kui äsja avaldatud F8 Tributo, on uusim auto 20 mm madalam ja 99 mm pikem. Tänu sellele mõjub 1000-hobujõuline superauto visuaalselt madalamana.

Disaini osas on muidugi oma silm kuningas. Tegemist ei pruugi olla klassikaliselt ilusa autoga, kuid pilkupöörav disain on sellel kindlasti.

Interjööri poolest on tegemist evolutsioonilise edasiminekuga viimastest Ferraride mudelitest. Tehnoloogia vallas on uuendusteks näiteks 16-tolline kumer ekraan näidikute asemel ja puutetundlikud “nupud” roolil ja keskkonsoolil.

Kogu selle metsikuse hinnaks saab olema umbes 453 000 eurot, kuid hind pole veel Ferrari poolt kinnitatud. See tähendab, et LaFerrari võimekusega superauto võib osta umbes poole hinna eest. Sellise nurga alt tundub SF90 ju peaaegu, et soodne.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.