Uudis

Sõpruse kino autofilmide eriprogrammi avab “Kadumispunkt”, mida on üheks oma lemmikuks nimetanud ka Tarantino ja Spielberg

Juulikuu pühapäevad on Sõpruse kinos autofilmide päralt. Kell kaheksa õhtul on ideaalne aeg kinokülastuseks. Mõnus suvine nädalavahetus on möödas ning enne uue nädala algust saab kinosaalis legendidega esmast tutvust või taaskohtumist korraldada.

4. juulil linastub “Vanishing Point” ehk “Kadumispunkt”. Richard C. Sarafiani 1971. aasta film on tõeline kinofiilide kultusobjekt, milles on oluline roll nii Ameerika autodel, eksistentsialismil, kiirusel, maanteedel, muusikal, müstikal, põgenemisel ja vabadusel.

Seda on üheks oma lemmikfilmiks nimetanud nii Steven Spielberg, Quentin Tarantino kui Edgar Wright. Filmist inspireeritud samanimelise albumi andis 1997. aastal välja väga eriline šoti alternatiivmuusika bänd Primal Scream, mille laulja Bobby Gillespie ütles: “Miks mitte salvestada natuke muusikat, mis peegeldaks meeleolu, mis filmis valitseb? Me oleme alati seda filmi armastanud temas loodud paranoiaõhkkonna ja selle sees õiglust taga otsivate kiirusehullude pärast…”

24 tunniga 2000 km

Filmi peategelane on autokuller Kowalski (Barry Newman), kes võtab eesmärgiks valge 1970 Dodge Challenger’iga jõuda alla 24 tunniga Denverist San Franciscosse (vahemaad natuke üle 2000 km). Teekonnal läbi nelja osariigi satub tema teele väga erinevaid abilisi, kaasaelajaid, konkurente ja takistusi.

Adrenaliini, amfetamiini ja bensiini abil saab Kowalskist kiiresti kangelane, keda võim kõigi vahenditega pidurdama hakkab ja kellele omapära ning vabadusi hindavad rahvamassid kaasa elama hakkavad. “Kadumispunkt” on justkui autohullu kontrakultuuri manifest, mille tähendusele meie kaasaeg koos ajapuuduses toidukullerite ja pohuistlikult süsinikujalajälje gaasipedaali sõtkuva tarbimisühiskonnaga vindi peale keerata suudab.

Osta pilet SIIT!

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.