Uudis

Statistika: juulis kasvas uute autode müük, esikümnes ka üks preemium klassi mark

Škoda Superb iV Foto: Paula Johanna Adamson

Eesti uute sõiduautode turg jätkab kosumist ja juulis müüdi uusi sõiduautosid juba üle kahe tuhande.

Viimati müüdi Eestis üle kahe tuhande sõiduauto jaanuaris ja juuli müük ületas näiteks maikuu tulemust ligi kaks korda. Siiski jäi see alla eelmise aasta juuli tulemusele 17,2%. Seitsme kuuga on tänavu müüdud 11 142 uut sõiduautot, mida on 31,9% vähem kui eelmise aasta samal perioodil.

Tabelid: AMTEL

Hübriidautosid läks kaubaks 261 ja ja CNG gaasiautosid 62. Elektriautosid müüdi 29, mis teeb segmendi osakaaluks kogumüügist 1,5% ja püsib seega AMTELi poolt käesolevaks aastaks prognoositud tasemel.

Esikolmik ikka sama

Automarkide esikolmiku moodustasid juulis jätkuvalt Toyota (395 autot), Škoda (291) ja KIA (152). Mudelitest osutus juulis populaarseimaks Toyota Corolla, milliseid müüdi 152. Järgnes teinegi Toyota mudeli RAV4 (146 müüdud autot) ja kolmas oli Škoda Octavia (92).

Kergelt paranesid juulis ka tarbesõidukite müügitulemused, kuigi eelmise aasta juulikuu müügile jäädi alla 23%. Seitsme kuu kokkuvõttes on Eestis tänavu klientidele üle antud 2384 uut tarbesõidukit, mida on 37,1% vähem kui möödunud aasta samal perioodil.

Automarkide poolelt eelistasid tarbijad enim Citroeni (65 sõidukit), järgnesid Renault (54) ja Peugeot (47). Veokite segmendis oli juulis edukaim Scania 14 veokiga.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.