Tartus avati Eesti suurima autonäituse uksed

Reedel algab Tartu Näituste messikeskuses järjekorras 28. auto- ja tehnikamess Motoshow, kus uutest sõiduautodest ja tarbesõidukitest tuleb esitlemisele 30 marki. Esmakordselt tuuakse laiema publiku ette kevadel ilmavalgust näinud Eesti superauto Oldbac Kalana.

Ühtekokku on tänavu kohal kolm messipubliku jaoks uut kaubamärki, millest üks on Eesti päritolu. „Oldbac Kalana, mis on juba purustanud Pininfarina tuuletunneli absoluutse surujõurekordi ja püstitanud Pärnus Porsche ringil toimunud debüütvõistlusel uue kehtiva rajarekordi, näitab Eesti inseneride ja disainerite muljet avaldavat tööd ning on kahtlemata üks tänavuse messi naeltest, mida tasub kindlasti uudistama tulla,“ rääkis Motoshow’ projektijuht Henrik Urbel.

Siinmail vähetuntud ja Motoshow’ kontekstis uudisena esitletakse messil ka Türgis tehtud 8,5-tonnise täismassiga kallurautot Otokar Atlas ning Hiina päritolu elektriautosid Seres.

Rohkelt esmaesitlusi

Esmaesitlusi jagub messile veelgi. Kohal on Peugeot 508 SW ja 2008 GT mudeliuuendused, uus elektriline Nissan Townstar, Honda CR-V Hybrid, Renault Austral Full Hybrid ja Clio E-Tech Full Hybrid ning Hyundai Kona HEV. „Suurt publikuhuvi pälvivad kindlasti ka luksusautod Maserati ja Porsche. Maserati osaleb väljapanekuga Motoshow’l esmakordselt ning toob näituse naelana kohale veerand miljonit eurot maksva sportauto MC20. Porsche osaleb üle mitme aasta taas Tartus messil ning tutvustab juulis esmaesitletud kolmanda põlvkonna Cayenne’i,“ kirjeldas korraldaja. Avatud on ka proovisõiduala, kus saab istuda rohkem kui 70 auto rooli ning üheskoos müügiesindajaga liiklusesse sõitma minna.

Uute autode esitlemise kõrval võtavad Motoshow’l koha sisse mitmesugused näitused. Suurim neist on pühendatud Prantsuse autotööstusele, mille tarvis kerkib näituseväljakule eraldi paviljon.

“Prantslastel on pikk ja kuulsusrikas autoajalugu ning paistab välja nende julgus teha teistest eristuvaid autosid. Väljapanekuga proovime jutustada nende autotööstuse kirevat lugu ning esitleda kõrvuti nii tuntud kui ka haruldasemaid mudeleid. Vanim näituseeksemplar on 1909. aasta Renault 12CV ja ajalooringi lõpetab Eestis haruldane sportauto Alpine A110,“ tutvustas Urbel ning märkis, et varasemate aastate messidel on püsti pandud näiteks Jaapani, Itaalia ja Inglismaa päritolu autode näitused. Kuivõrd autotootjamaid on palju, on korraldaja sõnul riikide väljapanekuid oodata ka tulevikus.

Võidusõit ja tuuning

Eesti Autospordi Liidu väljapanekus on teemaks ringrajasõit. Väljapaneku kõige haruldasem auto on Volkswagen Golf GTI mootoriga vormel Esttec-884 1989. aastast – selliseid valmis NSV Liidu ja Lääne-Saksamaa ühisettevõttes ESTTEC kuus eksemplari. Lisaks esitletakse Porsche GT3 Cupi, mis esindab Eesti meistrisarja kõige kiiremat klassi ning Baltimaade kõige osavõturohkeima BMW 325 Cupi klassi autot. Lisaks on igaühel võimalik proovida ringrajasõitu ka ise, selleks on üles pandud kaks simulaatorit, millel saavad messikülastajad Pärnus asuval Porsche Ringil virtuaalselt võidu sõita.

Sügisene Tartu autonäitus on välja kujunenud üheks viimaseks suuremaks sündmuseks, kus kokku võtta möödunud hooaeg nii hobiautonduses kui mootorispordis. Ka tänavu kuulutatakse välja parimad autod erinevates klassides nagu tuuning, uunikumid ja võistlusautod. Näitusele on kirja pandud juba sadakond autot. Nendele lisanduvad esinduslikud väljapanekud kiirendusspordi ja off-road’i vallast.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.