Uudis

Toyota Corolla saab nelikveolise ja võimsa GR variandi, aga kas ka Euroopas?

Foto: Toyota

Toyota plaanib laiendada oma Gazoo Racing mudelite valikut. Tuleval aastal peaks saabuma Corolla luukpärast sportlik GR variant, vahendab Autocar.

Toyota USA Instagrami konto kaudu oleme saanud esimese, kuid siiski mitte kõige informatiivsema pildi saabuvast GR Corollast. Kuigi Toyota pole midagi täpset auto andmete kohta kinnitanud, saab pildi andmetel ühtteist juba oletada.

Kindel on fakt, et sportlikum Corolla saab nelikveo. Tähelepanelikumalt vaadates on pildilt näha “GR Four” teksti auto küljel. Teatavasti on GR Four nelikveo süsteemi nimi, mida Toyota kasutab ka oma palju kiidetud GR Yaris luukpäral.

Varjudes piilub saabuv GR Corolla sportlik luukpära. Pilt: Instagram, Toyota USA

Autocari sõnul ei tule GR Corolla nii drastiliselt erinev võrreldes tavalisemate Corolla luukpäradega, erinevalt tavalisest Yarisest ja selle GR mudelist. Seega on välimus tõenäoliselt mõõdukalt sportlikum ka Gazoo Racing Corollal.

Autocari sõnul liiguvad veel kõlakad, et peale nelikveo süsteemi, hakkab GR Corolla jagama GR Yarisega ka jõuallikat. Hetkel maailma võimsaim tootmises olev kolmesilindriline, 1,6-liitrine turbomootor võib sattuda ka Corolla kapoti alla.

Kahjuks on veel üks suur küsimärk GR Corolla kohal hõljumas: kas see tuleb ka Euroopase? Hetkel on ametlikke vihjeid antud Gazoo Racing osakonna uuest mudelist vaid Toyota USA poolt. Kuna GR Yaris pole Ameerika Ühendriikides müügis, võib see olla alternatiivne lahendus Toyota poolt pakkuda sportlikku luukpära ka Põhja-Ameerikas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.