Tudengivormel saavutas Itaalias teise koha

Tudengivormeli tiim FS Team Tallinn saavutas Itaalia võistlustelt teise koha, kuid poodiumikohti erinevates distsipliinides nopiti kaheksast võimalikust kokku kuus.

10. juuni hilisõhtul alustas tudengivormeli meeskond 2515 kilomeetri pikkust teekonda Itaaliasse, Varano ringrajale, et valminud prototüüpvormel FEST23 hooaja esimesel võistlusel proovile panna. 12. juuni varahommikul võistluspaika jõudes algasid ettevalmistused tehnilisteks kontrollideks, mis on eelduseks dünaamilistel aladel osalemiseks. Kontrollid läksid peaaegu sujuvalt ning meeskond sai loa vormeliga Itaalia kuumuses rajale minna.

75 meetrisel kiirendusdistantsil sõideti välja päeva kiireim aeg – 3,455s. Kaheksasõidus tuli tunnistada sakslaste paremust ning aeg 4,63s tagas meeskonnale teise koha. Kvalifikatsioonis sõitis meeskond samuti välja päeva teise aja ning seejärel sai suunduda võistluste kõige otsustavama osa, kestvussõidu, juurde. Kestvussõidul tuli akupaki mahutavuse tõttu juhti piirata, kuid sellele vaatamata saavutati teine koht.

Lisaks dünaamilistele aladele on Formula Student sarjas oluline roll ka staatilistel aladel, kus pannakse proovile meeskonna teadmised ja presenteerimisoskus. Sinna alla kuuluvad disainikaitsmine ning kuluaruande ja äriplaani esitlemine. Disainikaitsmisel tuleb autotööstuse tippinseneridele detailsusteni põhjendada projekteerimisel tehtud otsuseid nii analüüse kui ka mõttekäiku tutvustades.

Kohtunikud jäid Eesti noorte teadmiste ja organisatoorse profesionaalsusega rahule – tulemuseks auväärt esimene koht. Kuluaruande ja äriplaaniga poodiumikohta ei saavutatud, kuid meeskond teeb selle nimel tööd, et juba järgmisel võistlustel veel parem sooritus teha.

“Sel aastal on valminud vormelil täiesti uus kontseptsioon ning jäime oma sooritusega võistlustel rahule. Teine koht hooaja esimesel võistlusel on väga hea tulemus,” kommenteeris meeskonna kapten Kristjan Taimla. “Sel võistlusel said nad teada, millised on sellel hooajal meeskonna nõrgad kohad ning milliseid korrektuure järgmisteks võistlusteks teha. Nüüd on tudengivormeli meeskonnal nädal puhkuseks, vigade parandamiseks ning detailide lihvimiseks ning seejärel suundutakse järgmisele võistlusele Austriasse,” lisas ta.

Tudengivormel on Tallinna Tehnikaülikooli ja Tallinna Tehnikakõrgkooli tudengite ühisprojekt, mille raames projekteeritakse ja ehitatakse valmis elektrivormel, mis pannakse proovile rahvusvahelistel Formula Student sarja tootearendusvõistlustel.

Projekti eesmärk on täiustada inseneriharidust ning sütitada noortes huvi inseneeria vastu. Tudengivormeli suurimad toetajad on Äike, Skeleton, Harju Elekter, Met Terakeskus, Oshino ja Elmo.