Uus BMW M2 on võimsam, natuke suurem ja raskem, aga kuidas välimus meeldib?

Fotod: BMW

Esimese põlvkonna BMW M2 on tõenäoliselt üks kiidetumatest M-autodest viimase 10 aasta jooksul. Eriti veel hilisemad Competition ja CS variandid. Mõnusalt kompaktne, heade ja lõbusate sõiduomadustega ning mis kindlasti mitte vähem tähtis: kõige soodsam M-auto, mida osta sai.

Pärast kulmu kergitama ajavat BMW XM maasturit on uus M2 kui teretulnud värske kopsutäis karget õhku. Tundub, et ka teise generatsiooni M2’ga jätkab BMW paberi peal sarnast retsepti, nagu eelmisega.

Kapoti all leiab sama S58 nimelise 3-liitrise kuue silindriga turbomootori nagu viimastes M3 ja M4 mudelites ja kogu jõud läheb tagaratastesse. M2 puhul on võimsust ka pisut vähem, 460 hj ja 550 Nm jagu, kõigest 20hj vähem kui tavalised M3/M4 ja 50 hj vähem, kui nende Competition variandid.

Kaheksakäigulise M Steptronic automaatse käigukastiga M2 saavutab paigalstardist 100 km/h 4,1 sekundiga, 6-käigulise manuaalkastiga mudelil läheb sama kiiruseni jõudmiseks 0,2 sekundit kauem. Automaatse käigukastiga suudab M2 200-kilomeetrise tunnikiiruseni jõuda 13,5 ja manuaalse käigukastiga 14,3 sekundiga.

Tippkiirus on elektrooniliselt piiratud 250 km/h, M Driver Package puhul saab seda tõsta 285 km/h. Drivelogic tarkvaraga automaatkastil on kolm käiguvahetusrežiimi, kuuekäigulise manuaalkasti juurde pakub BMW käiguvahetusi soovitavat Gear Shift Assistenti. Vajadusel täielikult lukustuv Active M differentsiaal kuulub uue M2 põhivarustusse, pakkudes juhile maksimaalset haaret erinevatel teekatetel ja kurvides kiirendades.

Välimuselt on M2 selgelt erinev tavalisemast 2. seeria kupeest, kerepaneelidest jagavad mudelid vaid kapotti, uksi ja pagasiluuki. Ennekõike torkavad silma laiaks aetud rattakoopad, mis ajavad sportkupee 48 mm laiemaks kui tavaline 2. seeria.

Võrreldes eelmise M2’ga on uus auto muidugi suurem, nagu tänapäeva automaailmas ikka. 114 mm pikem, 16 mm laiem ja 54 mm pikema teljevahega, kuid õnneks 16 mm madalam. See tähendab, et uuem auto on ka raskem, lausa 237 kg jagu kui viimane M2 Competition. 1700 kg kaaluvale uuele M2’le võib lisada veel 25 kg, kui valituks saab automaatkastiga variant.

Mis veel huvitavam: M4 Competition kaalub identsed 1700 kg, olles siiski selgelt suurem auto. Õnneks saab M2 puhul säästa 10,8 kg, valides süsinikkiust korvistmed, kuid seda sama saab teha ka M4 Competitioniga. Seega autode kaalu vahe jääks identseks.

Veermiku osas on M2 samuti laenanud mehhaanikat M3/M4 mudelitelt. Vedrustus on sarnane elektrooniliselt seadistatav süsteem, kuid saanud eraldi tuuningu, et kompaktsema autoga toime tulla. Ees on pidurikettad 380 mm läbimõõduga, taga 370 mm.

Interjööris kohtab viimaste BMW mudelite poolt tutvustatud elemente. Ühes joones kulgevad kaks ekraani näidikute ja meediasüsteemi jaoks ning muidugi on valik sportlikke elemente BMW M-logodega.

Põhivarustusena pakub BMW muuhulgas kolmetsoonilist kliimaseadet, navigatsioonisüsteemi ning M Drive Professional paketti. Juhiabidest tulevad põhivarustusena kaasa nii eesmise kokkupõrke hoiataja, sõidurajalt lahkumise hoiataja, kiirusepiirangute kuvaja kui parkimisdistantsi abiline. Lisavarustusena saab muuhulgas juurde tellida „stop and go“ funktsiooniga adaptiivse kiirusehoidiku ja tagurdamise abilisega parkimisabi. 

Keskkonsoolil asuva nupu abil saab seadistada mootori, veermiku, rooli, pidurisüsteemi ja M-veojõukontrolli tööd, lisaks M veojõukontrollile sisaldab standardvarustuses olev M Drive Professional pakett ka  driftimis- ja võidusõidu abilisi M Drift Analyzer ja M Laptimer.

Kuigi uue BMW M2 hinnad pole Eestis veel avalikustatud, aga öeldud on, et see jääb alla 80 000 euro piiri.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.