Uudis

Uus Porsche 911 on lõpuks saanud manuaalkäigukasti

Eile kinnitas Porsche, et manuaalkäigukast on saabumas värske 911 sportauto valikusse.

Viimane Porsche 911 mudel, põlvkonna numbriga 992, on siiani saadaval olnud vaid 8-käigulise topelsiduriga PDK automaatkäigukastiga. Kuigi Porsche PDK kastile on peaaegu võimatu midagi ette heita, lisab kolm pedaali ja manuaalkast sõiduelamusele alati rohkem interaktsiooni.

Eile kinnitas Porsche USA, et Põhja-Ameerikas saavad kõik huvilised tellida nüüd 911 Carrera S ja Carrera 4S mudeleid 7-käigulise manuaalkastiga.

Kaks eripära torkavad aga koheselt silma. Tavalised Carrera ja Carrera 4 mudelid jätkavad ainult PDK automaadiga. Teiseks kaasneb manuaalkastiga alati Porsche Sport Chrono pakett.

Porsche 911 (992) Carrera 4S PDK

Sport Chrono pakett lisab dünaamilised mootorikinnitused, stabiilsuskontrolli sportrežiimi, sõidurežiimi nupu roolil, launch controli ja muidugi ka armatuurlaua keskel oleva Sport Chrono stopperkella.

7-käigulise manuaalkasti ilmselgeks miinuseks PDK ees on muidugi käiguvahetuse kiirus. Näiteks on 911 Carrera S kiirendus 96,5 km/h (60 mph) kiiruseni manuaaliga 4 sekundit. PDK kastil, koos Sport Chrono paketiga kestab see 3,3 sekundit ja sajani kihutab automaadiga Carrera S 3,5 sekundit.

Põhja-Ameerikas on manuaalkast muidugi tasuta valikus, seega hinna poolest jääks 911 Carrera S ja 4S identseks PDK variantidega. Tõenäoliselt on sama situatsioon ka Euroopa turul.

Põhja-Ameerikas saab tellimusi esitada juba eilsest ja esimesed manuaalkastiga autod peaksid esindustesse jõudma tuleva aasta kevadel.

Euroopas (sealhulgas ka Eestis) on 911 Carrera S ja Carrera 4S  mudelid manuaalkäigukastiga saadaval alates veebruar 2020.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.