Uudis

Uus Volkswagen Multivan T7 on nüüd Eestis saadaval ning hinnakiri ka olemas

Volkswageni Eesti esindustes nüüd saadaval olev uus Multivan T7 põhineb esmakordselt MQB sõiduautoplatvormil. Jõuallikate valikus on muuhulgas ka pistikhübriid, tänu millele on võimalik lühikesi sõite teha heitmevabalt.

Uue Multivaniga algab Volkswageni tarbesõidukite osakonna jaoks uus ajastu. Tulevikus koosneb Bulli sari kolmest peamisest „sambast“: Multivani ja Transporter 6.1 mudeliseeriatest ning ID.BUZZ mikrobussist, mis jõuab turule sel aastal. Transporter 6.1 jääb ka edaspidi oluliseks tarbesõitude mudeliks ning Califonia matkaautode ikooniks.

Lisaks baasmudelile on võimalik Multivani soetada ka pikendatud mudelina, tänu millele mahutab sõiduk veelgi rohkem pagasit. Multivani pagasiruum mahutab 4053 liitrit.

Multivani kõik tagumised üksikistmed on kergesti reguleeritavad ja eemaldatavad, seega saab nüüd näiteks hinnalisemaid jalgrattaid salongis hoida. Maksimaalne salongi kõrgus jääb samaks, kuid koos uue panoraamkatuseluugiga on ruumi võimalik veelgi avaramaks muuta.

Uut Multivan T7 mudelit on esmakordselt võimalik valida ka 160 kW/218 hj võimsusega pistikhübriidina, mis teeb võimalikuks heitmevabad linnasõidud ning madala kütusekuluga pikamaasõidud.

Lisaks pistikhübriidile on esiveoline Multivan saadaval neljasilindrilise turbomootoriga võimsusega 150 kW / 204 hj. Hiljem lisandub valikusse neljasilindriline turbodiiselmootor (TDI), mille võimsus on 110 kW / 150 hj. Kõikidel versioonidel on standardvarustuses automaatne DSG-käigukast ja võtmeta süüde.

Uuel Multivanil on oluliselt rohkem abisüsteeme ja -funktsioone. Standardfunktsioonidena on mikrobussil Car2X liiklusohu hoiatussüsteem, otsasõidu eest hoiatav süsteem Front Assist koos autonoomse hädapidurdussüsteemiga, reahoidmisabiline Lane Assist, stabiilsuskontroll ja teelt väljasõitu ärahoidev abiline, dünaamiline liiklusmärkide kuvamine ning püsikiirushoidik.

Uue süsteemina on saadaval ka juhiabisüsteem IQ.DRIVE Travel Assist, mis võimaldab osaliselt autonoomsel režiimil sõita kiirusega kuni 210 km/h. Standardvarustuses olevate LED-esitulede asemel saab valida IQ.LIGHT LED-maatriksesituled.

Multivani hind algab 42 205 eurost, mille eest saab 2-liitrise 150 kW/204 hj bensiinimootori. 1,4-liitrine eHybrid algab 47 711 eurost. Hübriidversiooni kõrgeim varustustase Style ja pikem keretüüp L2 tähendab 58 114 eurost hinda.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.