Uudis

Valitsus kinnitas diislikütuse aktsiisilanguse 25%, bensiin jääb puutumata

Pilt on illustratiivne

Tänasel pressikonverentsil otsustas valitsus lisaeelarvega langetada ka diislikütuse aktsiis 25% 372 eurole 1000 liitri kohta, mis tähendab diislikütuse hinna langust 14,5 senti liitri kohta.

Seda, kui palju hakkaks kütus tanklates maksma, oleme ettevõtetelt küsinud ja avaldame kohe vastused, kui need laekuvad. Circle K lubas eile, et sellisel juhul langeks diislikütuse hind 99 sendini liitri kohta.

Lisaks antakse raha juurde teeremontideks: kohalikele omavalitsustele 30 miljonit teede-ehituseks. 15 miljonit tolmuteedele, 15 miljonit kõvakattega teedele. Maanteeametile anname teede hoolduseks juurde 10 miljonit eurot.

“Tuleb märkida, et me ei arva, et meil Leeduga sama hind tuleks, sest Leedus kehtib erinev biolisandi nõue ja samuti on Leedus oma nafta rafineerimistehas, kus müüakse kütust ka ilma vahendajateta, aga põhimõtteliselt on see hinnavahe üliväike,” märkis rahandusminister.

“Ootame, et selle tulemusel väheneb oluliselt tankimine väljaspool Eestit. Praegu tangib ligi pool kogu rahvusvahelisest veost väljaspool Eestit,” sõnas minister. Suure tõenäosusega suureneb Helme sõnul ka Soome ja Rootsi suunduv transiiditankimine Eestis.

Diisliaktsiisi vähendamine pidurdab eriolukorrast tulenevalt alanud tarbimise langust, aga ka enne aktsiisilangetust prognoosis rahandusministeerium 100 miljoni eurost aktsiisitulude langust majanduse halvenemise tõttu.

Koos diislikütuse määraga langeb ka hulk teisi määrasid nagu kerge ja raskekütteõli ning põlevkivikütteõli aktsiisimäärad, mille eelarvemõju on üliväike.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.