Uudis

Video: Politsei ajas taga ligi 170 km/h kihutanud Porschet, mis jäi esialgu tabamata

Foto: kuvatõmmis.

Politsei ajas 1. novembril Tallinnas taga Porschet, mille juht esialgu 140 km/h kiirusega radarile jäi ning seejärel korduvalt kohustuslikku peatumismärguannet eiras.

Peatumise asemel otsustas Porsche juht politsei eest minema sõita ja võttis suuna Tallinnast väljapoole. Patrullil ei õnnestunud kohati ligi 200-kilomeetrise tunnikiirusega sõitnud autot peatada, ent tänaseks on sõidukit juhtinud isik tuvastatud ja karistus määratud.

Jõustunud otsuse kohaselt karistati 41-aastast ja varasemalt korduvalt oma liiklusalase käitumisega politsei tähelepanu pälvinud meest mootorisõiduki juhtimisõiguse äravõtmisega 18 kuuks. Peale karistusaja möödumist tuleb isikul sooritada Maanteeametis uuesti nii teooria- kui ka sõidueksam.

2019. aastal on politsei alustanud menetlust rohkem kui 100-l korral peatumismärguande eiramise osas.

Liiklusjärelevalvekeskuse Facebooki postituses pannakse inimestele südamele, et märgates liikluses olukorda, kus keegi politsei eest sõidukiga põgeneb, “siis püüa tagada enda ohutus, ära ürita oma tegevusega põgenevat sõidukit takistada ja anna politseisõidukile teed andes oma plaanidest ka suunatulega märku. Nii teab politseisõiduki juht, et Sa oled teda märganud ja Sinu liikumissuund teed andes on teada. Võimalusel vähenda kiirust sujuvalt ilma pidurdamata.”

Vaata suurel kiirusel tagaajamist allolevast videost.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.