Uudis

Vaata videot: kuidas elas Tesla Model 3 üle vastu seina sõitmise?

Foto: kuvatõmmis/YouTube/Euro NCAP.

Tesla Model 3 pandi Euro NCAP avariitestides proovile ning saavutas seal suurepärase tulemuse.

Eriti hästi paistis Model 3 silma just ohutusabide osas, saades turvavarustuse-juhiabide hindeks 94% ehk peajagu rohkem kui mistahes teine tänavu testitud mudel. Võrdluseks: juhiabide skoorilt järgmine sõiduk on Citroen C5 Aircross 82% tulemusega.

Ka täiskasvanud reisijate turvaindeksiks sai Model 3 märkimisväärse 96%. Sellest parema tulemuse on tänavu saanud ainult neli mudelit: Seat Tarraco, Mazda 3, Volkswagen T-Cross ja Škoda Scala. Lapsreisijate turvanäitaja on Tesla populaarseimal mudelil samuti võrdlemisi kõrge 86% ning jääb nelja protsendiga alla selle kategooria tipptegijatele Mercedes-Benz GLE ja B-Klassile.

Kuigi Tesla Model 3 ohutusabide skoor ei ole küll ajaloo kõrgeim – see tiitel kuulub Volvo XC60-le aastal 2017 95%-ga – on see parim tulemus peale seda kui NCAP 2018. aastal ohutusabide testide nõudeid karmistas.

Üleüldises järjestuses on tänavu testitud mudelitest turvalisimad lisaks Model 3-le veel Volkswagen T-Cross, Mazda 3 ja Škoda Scala ning Seat Tarraco. Kõiki sõidukeid testiti standard turvavarustusega.

Vaata siit, kuidas Tesla Model 3 testimine päriselt välja nägi.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.