Uudis

Vaata videot: kuidas elas Tesla Model 3 üle vastu seina sõitmise?

Foto: kuvatõmmis/YouTube/Euro NCAP.

Tesla Model 3 pandi Euro NCAP avariitestides proovile ning saavutas seal suurepärase tulemuse.

Eriti hästi paistis Model 3 silma just ohutusabide osas, saades turvavarustuse-juhiabide hindeks 94% ehk peajagu rohkem kui mistahes teine tänavu testitud mudel. Võrdluseks: juhiabide skoorilt järgmine sõiduk on Citroen C5 Aircross 82% tulemusega.

Ka täiskasvanud reisijate turvaindeksiks sai Model 3 märkimisväärse 96%. Sellest parema tulemuse on tänavu saanud ainult neli mudelit: Seat Tarraco, Mazda 3, Volkswagen T-Cross ja Škoda Scala. Lapsreisijate turvanäitaja on Tesla populaarseimal mudelil samuti võrdlemisi kõrge 86% ning jääb nelja protsendiga alla selle kategooria tipptegijatele Mercedes-Benz GLE ja B-Klassile.

Kuigi Tesla Model 3 ohutusabide skoor ei ole küll ajaloo kõrgeim – see tiitel kuulub Volvo XC60-le aastal 2017 95%-ga – on see parim tulemus peale seda kui NCAP 2018. aastal ohutusabide testide nõudeid karmistas.

Üleüldises järjestuses on tänavu testitud mudelitest turvalisimad lisaks Model 3-le veel Volkswagen T-Cross, Mazda 3 ja Škoda Scala ning Seat Tarraco. Kõiki sõidukeid testiti standard turvavarustusega.

Vaata siit, kuidas Tesla Model 3 testimine päriselt välja nägi.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.