Uudis

Võimsad Porsche 718 Cayman ja Boxster mudelid saavad lõpuks automaatkasti

Kõige ihaldatumad Porsche 718 Boxster ja Cayman mudelid läksid äsja paljude jaoks veelgi ahvatlevamaks. Kui automaatkasti puudumine on hoidnud siiani 718 Spyder või Cayman GT4 ostmisest, siis nüüd on mure murtud.

Praegune Boxster ja Caymani 718-nimeline põlvkond saabus 4-silindriliste turbomootoritega. Kuigi need olid küll võimekad ja objektiivselt väga head jõuallikad, siis Porsche puristidele vabalthingava 6-silindrilise kaotamine ei meeldinud.

Eelmisel aastal lisandusid kaua oodatud 718 Spyder ja Cayman GT4, mis said endale täiesti uue 4-liitrise vabalt hingava, 6-silindrilise mootori. Muidugi kaasnes nendega ainult manuaalkast.

Natuke pärast Spyder ja GT4 mudeleid lisandus veel 718 Boxster ja Cayman GTS 4.0 variandid. Autod olid soodsamad ja vähem ekstreemsemad, kui vastavad Spyder või GT4 analoogid, kuid omasid siiski seda kiidetud 4-liitrist mootorit.

Kui ka GTS 4.0 mudeid olid puhtalt manuaalkastiga, oli teada, et Porsche plaanib lisada kõikidele 4-liitristele 718 mudelitele ka eriti hea PDK topeltsiduriga automatkasti. Peale mugavama sõidu, teeb see ka autot muidugi kiiremaks.

Eriti kiirete vahetuste tõttu langeb kiirendusaeg nullist sajani lausa poole sekundi võrra igal mudelivariandil. See oleks siis 718 Spyderil ja Cayman GT4-l nüüd 3,9 sekundit ja mõlemal GTS 4.0 mudelil täpselt 4 sekundit.

Kuigi praegusel 911 Carrera mudelitel on PDK automaat ja manuaalkasti valimine ilma hinnavaheta, siis väiksemal sportautol see nii paraku pole.

Saksamaal lisaks PDK valik hinnale 2755 eurot 718 Spyderi ja Cayman GT4 puhul ning 3172 eurot mõlema GTS 4.0 mudelil.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.