Uudis

Volvo uuendas S90 ja V90 mudeleid, universaal tuleb Eestisse ainult Cross Country versioonis

Volvo esitles 21. veebruaril uuendatud S90 sedaani ja V90/V90 Cross Country universaale. Värskendusi on saanud sisedisain ja valikus on täiesti uus Bowers & Wilkinsi tehnoloogia tipptasemel helisüsteem.

Laiaulatuslikuma uuenduse raames on tootja 48-voldine kerghübriidajam nüüd saadaval kõikidele Volvo mudelitele, mis on järjekordne samm elektrifitseerimise suunas.

Välisdisaini poolelt on Volvo disainerid lisanud nii S90 kui V90 esi- ja tagaosale uuendusi, sealhulgas uued udutuled, uus spoileridisain ja uus eesmise kaitseraua alaosa. Universaalkere kõige pilkupüüdvam täiendus on täiesti uus tagatulede disain, mis sisaldab valgussignatuuriga täisleedlahendust ja dünaamilisi suunatulesid. Uute kerevärvide ja velgede valik suurendab isikupärastamise võimalusi.

Bowers & Wilkinsi üleni uuendatud helisüsteem täiustas võimendit, lisas automaatse auto müra summutamise funktsiooni ja uue džässiklubi-heliseadistuse.

Osakesteandur puhtama õhu jaoks

Üheks uueks lisaks on PM2.5 osakesteanduriga õhupuhastussüsteem. Esmalt Hiina turu jaoks toodetud ning nüüd ülemaailmsele turule tulnud süsteem võimaldab juhil siseõhu kvaliteeti keskekraanilt jälgida. Soovi korral suudab õhupuhastussüsteem siseõhu peaaegu kõikidest osakestest kõigest mõne minutiga puhastada.

Kõik 90- ja 60-seeria mudelid tulevad nüüd kahe USB-C laadimispesaga taga. Need asendavad 12-voldiseid pistikupesi. Juhtmevaba laadimise funktsioon on nüüdsest samuti enamikul 90- ja 60-seeria variantidel saadaval.
Sisemuses on nüüd kõikidele 90- ja 60-seeria mudelitele saadaval eelmisel aastal XC90-l tutvustatud villasegust istmed ning tippvarustuse puhul on ka nahavaba sisemuse võimalus.

Kerghübriidina saadaval kõik mudelid

Muu mudelivaliku osas kasvatab Volvooma 48V kerghübriidajami valikuid ning muudab need kättesaadavaks iga Volvo mudeli jaoks. Esimesena eelmisel aastal XC90 ja XC60 linnamaasturitel tutvustatud kerghübriidtehnoloogia on nüüd saadaval ka kõikidel teistel 90- ja 60-seeria autodel, samuti XC40-l.

Volvo kerghübriidajamid pakuvad juhtidele reaalsetes sõidutingimustes kuni 15 protsenti kütusesäästu ja väiksemaid emissioone. Elektrooniline pidurisüsteem suhtleb energiataastesüsteemiga ja vähendab kütusekulu ja emissioone, kogudes pidurdades kineetilist energiat.

Eesti turule jõuavad esimesed uued S90 ja V90 Cross Country eeldatavasti 2020. aasta suve keskpaigas. V90 universaali Volvo Eestis pakutavas mudelivalikus ei paku.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.